Dzięki kilku prostym sztuczkom wydobędziesz swoje piękno/ Fotolia

Makijaż od A do Z – poradnik

Jeśli chcesz każdego dnia wyglądać i czuć się pięknie oraz przyciągać wszystkie spojrzenia, musisz poznać tajniki idealnego makijażu. Jak malować usta, oczy, jakiego podkładu używać i w jaki sposób ukryć przemęczenie makijażem – to tylko niewielka część pytań, na które odpowiedzieliśmy.
/ 27.07.2011 13:09
Dzięki kilku prostym sztuczkom wydobędziesz swoje piękno/ Fotolia

Dzięki kilku prostym sztuczkom wydobędziesz swoje piękno. Zaczynamy!

Podkreśl oczy

Twoje oczy są za małe, za duże albo mają kształt, który Ci nie odpowiada? Dziś to już nie problem, aby to zmienić. Możesz mieć takie oczy, jakie sobie wymarzysz. Przeczytaj artykuł: Jak powiększyć oczy makijażem albo zmienić ich kształt i dobierz do wybranego kształtu oka odpowiedni makijaż. Dowiedz się, jak podkreślić oko kreską, jak stosować kontrastowe kolory w makijażu oczu. Wiele kobiet ma problem z doborem koloru cieni do koloru oczu. Podpowiadamy, jak to zrobić, aby makijaż wyglądał ciekawie. Z nami nauczysz się również nakładać cienie do powiek. Czasem nawet najlepsze cienie, źle nałożone, dają kiepski efekt.

Zadbaj o brwi i rzęsy

Oczy powinny być nie tylko pięknie pomalowane, ale powinny mieć również piękną oprawę. Sprawdź, jak dopasować brwi do kształtu twarzy, jak je modelować i w jaki sposób wykonać makijaż permanentny brwi. Poznaj sposoby pielęgnacji rzęs i metody ich przedłużania – jest to idealne rozwiązanie na różnego rodzaju imprezy. Możesz nawet sama zostać stylistką rzęs albo poprosić o pomoc specjalistę (Zabójcze spojrzenie, czyli kto bezpiecznie wykona aplikację rzęs metodą 1:1?). Dowiedz się, jak dbać o rzęsy, aby były gęste i długie.

Podkreśl usta

Równie ważne jak oczy są w makijażu usta. Doskonałe usta to marzenie każdej kobiety. Podpowiemy Ci, jak uzyskać efekt doskonałych ust i jak wymodelować ich kształt.

Określ swój typ urody

Jeśli chcesz wiedzieć, jak się malować i jakie kolory wybierać sprawdź swój typ urody.  Porównaj nasz opis ze swoim wyglądem i określ, czy jesteś typem wiosny, lata, jesieni czy zimy.

Ogólne zasady dotyczące wykonania makijażu

Oprócz szczegółowych porad dotyczących poszczególnych części twarzy, przygotowaliśmy artykuły o prawidłowym wykonaniu makijażu – od początku do końca. Warto przeczytać następujące teksty: Jak się malować, Jak wykonać makijaż w pięć minut, Makijaż do zadań specjalnych i Błędy w makijażu. Proponujemy również artykuły: Makijaż – złote rady a także Zadbaj o dekolt i szyję.

Poznaj kilka sztuczek

Na koniec kilka prostych sztuczek, dzięki którym ukryjesz to, czego nie chcesz pokazywać, a uwydatnisz to, na czym Ci zależy. Polecamy przede wszystkim teksty: Jak ukryć przemęczenie makijażem, jak ukryć zmarszczki makijażem, Co zrobić, żeby makijaż trzymał się całą noc, Jak zrobić dobry makijaż na lato oraz Makijaż na lato – jak uniknąć przykrych niespodzianek.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)