POLECAMY

Makijaż oczu - o czym należy pamiętać?

Jak stosować tusz do rzęs, tak aby ładnie wyglądał na rzęsach? Jak dbać o brwi? Czy można zadbać o rzęsy domowymi sposobami?
Makijaż oczu - o czym należy pamiętać?

Nakładanie tuszu

  • Przy nakładaniu tuszu należy pamiętać, żeby:
  • Tusz nakładać pod koniec malowania, już po wykonaniu całego makijażu, aby nie przyprószyć rzęs pudrem albo różem;
  • Spiralę należy wyjmować z tubki starając się nie wtłaczać tam powietrza, ponieważ tusz będzie przez to szybciej wysychał;
  • Nie należy również wycierać nadmiaru tuszu ze spirali o krawędź pojemniczka, bo wyschnięte drobinki będą się potem przyczepiać do spirali, a potem do rzęs;
  • Tusz nakładać rozpoczynając od powieki górnej, tuż przy nasadzie rzęs; jeżeli planuje się nałożenie kilku warstw, przeczesywać rzęsy, dopóki są jeszcze wilgotne. Kolejną warstwę nakładać dopiero na rozdzielone, suche już włoski;
  • Rzęsy na dolnej powiece należy malować trzymając spiralkę do góry, wtedy łatwiej dadzą się pomalować.

Zobacz też: Tusz do rzęs - jaki wybrać?

Brwi

Nie wolno zapomnieć o brwiach. Elegancko wyglądają starannie wydepilowane, ale nie zawsze włoski rosną równo i często po zabiegu pozostają „luki”. Aby to zatuszować, wystarczy dorysować drobne, cieniutkie kreseczki kredką do makijażu (czarną, brązową lub ciemnoszarą). Dzięki temu brwi będą sprawiały wrażenie gęstych.

Kiedy cienie rozmazują się i zbierają w grudki, świeżość makijażu można przedłużyć zastosowaniem tzw. bazy pod makijaż przeznaczonej do delikatnej skóry powiek. Odrobinę takiego preparatu nakłada się opuszką palca na całą powiekę, zaczynając od linii rzęs. To wygładzi skórę i sprawi, że cienie w pudrze będą trzymały się dłużej. Jeżeli pani nie posiada takiego kosmetyku, taki sam efekt da cień w kremie w kolorze beżowym. Jego plusem jest to, że dodatkowo rozjaśni skórę i spojrzeniu doda świeżości.

Makijaż rzęs

Jeżeli skleiły się rzęsy, pociągnięte zbyt dużą ilością tuszu, nadmiar kosmetyku należy ściągnąć palcami, a potem rozczesać specjalną szczoteczką.
Rzęsy i brwi będą gęste i ładne, jeżeli podda się je zabiegom sprzyjającym ich wzmocnieniu.

Zobacz też: Makijaż dla wrażliwych oczu

Olejek pielęgnujący rzęsy

W drogeriach jest wiele preparatów odżywiających i pogrubiających rzęsy oraz pielęgnujących brwi. Można też taki preparat przygotować domowym sposobem. Olejek rycynowy należy wymieszać z kilkoma kroplami witamin A, D, E i F. Kroplę olejku należy nałożyć na palec i mrugając natłuścić rzęsy i brwi tak, by olejek nie dostał się do oczu. W tym celu można też użyć czystej spirali. Zabieg stosować co kilka miesięcy przez trzy tygodnie.

Fragment pochodzi z książki „Bądź piękną po czterdziestce” autorstwa Grażyny Łoś, wydawnictwo Printex. Tytuł, lead i śródtytuły są dziełem redakcji.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)