Makijaż non stop

Makijaż non stop

Wszystko jedno, czy jesteś na basenie, na całonocnej imprezie, czy właśnie wstajesz z łóżka – makijaż trwały podkreśla twoją urodę w każdej sytuacji.
/ 30.07.2007 09:45
Makijaż non stop
A skoro nie musisz się malować, masz więcej czasu na zabawę!

Wbrew pozorom makijaż trwały nie jest tym samym co permanentny. Wykonuje się go metodą o wiele mniej inwazyjną – naturalne barwniki mineralne wprowadzane są dość płytko, tylko do naskórka. Natomiast makijaż permanentny to właściwie rodzaj tatuażu. Zabiegowi temu może towarzyszyć lekkie krwawienie. Barwniki, najczęściej sztuczne, wprowadzane są niemal do skóry właściwej za pomocą urządzenia, które jest zakończone głowicą z kilkoma igiełkami. Ponieważ nie wszystkie są tej samej długości, kolor trafia na różne głębokości. Z czasem barwnik złuszcza się więc nierównomiernie, może również zmienić kolor (np. z czarnego na zielony). Makijaż trwały wykonuje się za pomocą urządzenia Conture Make-up niemieckiej firmy Long Time Liner.

Jak to działa?
Najważniejszą częścią tego urządzenia jest tulejka zawierająca jednorazową igłę. Na nią nakłada się końcówkę z małym otworem na barwnik. Całość wygląda jak gruby długopis. Kiedy linergistka (tak nazywają się kosmetyczki specjalizujące się w robieniu makijaży trwałych) naciśnie na specjalny pedał, igiełka z barwnikiem wysuwa się z tulejki. Drgania o wysokiej częstotliwości ułatwiają równomierne rozprowadzanie barwnika.

Przeciwwskazania
Mocne podrażnienie skóry, alergia, infekcje, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych i ciąża.

Jakie masz możliwości
Za pomocą Conture Make-up możesz podkreślić lub skorygować kształt i kolor brwi, wykonać kreski na powiekach, obrysować usta lub całkiem pokryć je barwnikami. Ponieważ są one pochodzenia naturalnego, zabiegowi mogą się poddać alergiczki uczulone na składniki kosmetyków kolorowych. Makijaż trwały wykonuje się także osobom po wypadkach i chorobach, w wyniku których brwi lub rzęsy utraciły swą gęstość. Urządzenie umożliwia cieniowanie, ponieważ barwnik uwalniany jest stopniowo – im więcej pociągnięć igiełką, tym intensywniejszy efekt końcowy. Ten tuż po zabiegu będzie mocniejszy, natomiast po blisko pięciu dniach mniej więcej 50 proc. barwnika złuszczy się z naskórkiem. Aparatu można również używać do kamuflażu np. makijaży permanentnych – stosuje się wówczas barwniki w kolorze skóry (proces ten wymaga 4-6 zabiegów).

Przed zabiegiem
Wybierz starannie miejsce, w którym chcesz poddać się zabiegowi. Pochopną decyzję możesz przypłacić zbyt mocnym, teatralnym makijażem. Najlepiej wcześniej sprawdź, jakiego aparatu używa się w gabinecie i jakie szkolenia ma za sobą osoba wykonująca makijaż trwały lub permanentny.
Linergistka omówi z tobą możliwe opcje działania. Wysłucha twoich oczekiwań i podpowie, jaki typ makijażu będzie najlepiej do ciebie pasował. Jeśli przyniesiesz ze sobą swoją ulubioną kredkę lub konturówkę, łatwiej ci będzie opisać, jakiego efektu oczekujesz. Makijaż trwały nie jest po to, by zastąpić make-up wieczorowy. Powinien być jak najbardziej naturalny, do zabiegu wykorzystuje się więc mineralne barwniki. W przypadku brwi kolor dobiera się do włosów (najczęściej używane są beże, ciemne szarości oraz grafity w różnych zestawieniach). Jeśli jednak marzysz o skorygowaniu naturalnego łuku, odcień musi być ciemniejszy. Abyś mogła łatwiej sobie uzmysłowić, jak będziesz wyglądać po zabiegu, linergistka za pomocą kredki "naszkicuje" na twojej twarzy makijaż (np. kontur ust). Na tym etapie masz możliwość korygowania projektowanych obrysów oczu czy ust. Możesz też poprosić o regulację łuku brwiowego.

Znieczulenie
Jeśli decydujesz się na makijaż brwi, nie będzie ono potrzebne. Oczy są bardziej wrażliwe – górną i dolną powiekę znieczula się maścią Emla. Sprawdzi się ona także na ustach, ale możesz też znieczulić je jak u dentysty – zastrzykiem.

Przebieg zabiegu
Linergistka zaczyna nakładać barwnik delikatnymi pociągnięciami igiełką. Wprowadzany jest on płytko, zaledwie do drugiej warstwy naskórka. Barwnik znajduje się więc na jednej głębokości i z biegiem czasu równo się złuszcza. Zabieg nie jest bolesny – makijaż brwi, które nie zostały znieczulone, w początkowej fazie możesz odczuwać jak depilację. Po chwili skóra przyzwyczaja się i możesz czuć jedynie lekkie drapanie. Dodatkowo po każdym pociągnięciu igłą skóra przemywana jest lidokainą, która działa znieczulająco i dezynfekująco. W trakcie zabiegu linergistka będzie podawać ci lusterko, byś mogła kontrolować natężenie koloru i ewentualnie zdecydować się na jego wzmocnienie. Makijaż trwa od 30 minut do 2 godzin. Po 14 dniach wykonuje się zabieg korekcyjny (trwa o połowę krócej). Wtedy można skorygować niedociągnięcia i zintensyfikować odcień makijażu.

Po zabiegu
Skóra może być lekko podrażniona oraz opuchnięta. Ważne jest, aby starannie pielęgnować twarz, ponieważ naskórek będzie się złuszczał dość intensywnie. Stosuj preparaty polecone przez linergistkę. W przypadku make-upu ust warto brać leki antywirusowe, by zapobiec opryszczce. Po 4-5 dniach naskórek złuszczy się wraz z nadmiarem barwnika. Zanim to nastąpi, unikaj basenu, sauny, słońca. Efekt utrzyma się na brwiach od roku do trzech lat, na powiekach i ustach – od trzech do pięciu lat.

Ceny
Od 350 (kreski dolne) do 1000 zł (kontur ust z wypełnieniem).

Jak wybrać gabinet
Jeśli linergistka wykonuje makijaż urządzeniem Conture Make-up firmy Long Time Liner, możesz być spokojna o rezultat.

Sprawdzone adresy:

SHARLEY
Instytut Zdrowia i Urody
Warszawa, al. Jana Pawła II nr 73/75
tel. 022 636 46 64, 636 46 66
faks 022 636 46 65
e-mail: sharley@poczta.cebit.com.pl
www.sharley.com.pl

CARMEN
Salon Kosmetyki Naturalnej
Rumia, ul. Dąbrowskiego 27
tel. 058 771 39 69
tel. kom. 0 609 187 767

Studio Kosmetyczne "Iga"
Gdańsk, ul. Jaśkowa Dolina 19
tel. 058 346 09 47

Der-Med
Kraków, ul. św. Tomasza 30/3
tel. 012 292 03 03

Salon Urody "Viva"
Toruń, Szosa Chełmińska 238
tel. 056 655 66 10

Dorota Nasiorowska/Uroda