3 kolory makijażu, które musisz wypróbować

Pomarańczowy, niebieski i fuksja – makijażowe hity ostatnich lat wcale nie muszą być przesadą. Każda z nas powinna mocnych kolorów spróbować…

POMARAŃCZ

Makijaż niebieski, pomrańczowy, fuksjowy...londonlady.hubpages.com

Jest wielkim faworytem 2012 roku – ciekawszy niż czerwień, bardziej kobiecy niż żółć. Pomarańczowe są przede wszystkim usta i paznokcie, ale co odważniejsze z nas powinny wypróbować go także na powiekach…

NA POWIEKACH
Pomarańczowe tony szczególnie pasują niebieskim źrenicom – podkreślają je i ożywiają ich chłodny ton. Al i kobiety o piwnych oczach nie powinny się bać pomarańczy – ciepła i subtelna będzie wspaniale rozjaśniać twarz idealnie nadając się na lato.

NA USTACH
Pomarańczowa pomadka pasuje praktycznie wszystkim odcieniom karnacji, o ile zdecydujemy się na czerwone tony. Generalnie jednak porcelanowa cera wygląda lepiej w chłodnych odcieniach z tonami niebieskiego, podczas gdy oliwkowa cera korzysta na ciepłych tonacjach. Jeśli zaś masz pożółkłe zęby, zdecydowanie sięgnij po czerwoną pomarańcz.

NA PAZNKOCIACH
Zdecydowanie w wersji matowej na krótko obciętych, kwadratowych lub migdałowych paznokciach wygląda jak pocałunek lata na dłoniach i stopach. Lepiej z malowaniem poczekać aż skóra lekko się opali…

Dobra rada: Niesamowicie spektakularny makijaż polega na pozostawieniu całej twarzy neutralnej (brązowa mascara, brak różu czy cieni) i zaznaczenie tylko ust pastelową pomarańczą.

NIEBIESKI

Makijaż niebieski, pomrańczowy, fuksjowy...bluelipsticklipstick.com, frocksandfinery.blogspot.com

Hit ponadczasowy rewitalizowany w ostatnich sezonach jako głęboki metalik. Zupełnie gorącą nowością jest malowanie na niebiesko ust!

NA POWIEKACH
Niebieskie cienie powodują, że źrenice wydają się emanować magicznym światłem. Wyglądają idealnie nie tylko przy brązowych oczach ale świetnie służą zarówno jasnym blondynkom z niebieskimi oczami, jak i południowym typom urody. Jedyna zasada to aby cienia zbyt nie rozrzedzać – kolor musi być mocny, granice wyraźne, pigment wysycony i trójwymiarowy.

NA USTACH
Niebieska szminka to wciąż awangarda, a szkoda, bo zimne usta wyglądają bardzo elegancko, wręcz profesjonalnie. Wybieramy raczej jaśniejsze, perłowe odcienie, bo granat może robić zbyt gotyckie, mroczne wrażenie. I uwaga – niebieska szminka świetnie wybiela zęby!

NA PAZNKOCIACH
Niebieski lakier to również wielki hit 2012 roku. Nie pasuje każdemu, zwłaszcza gdy jest zbyt ciemny, ale już jaśniejsze, morskie odcienie powinny wyglądać świetnie i przy ciemnej i jasnej skórze, i nadawać się na każdą okazję, nawet bardzo oficjalną.

FUKSJA

Makijaż niebieski, pomrańczowy, fuksjowy...make-up.becomegorgeous.com

Kolor, który nagle zrobił wielką karierę ale wciąż wiele kobiet odnosi się do niego z dystansem. Za zimy bowiem i za ostry jak na róż, zbyt różowy jak na fiolet, a jednak mimo wszystko magiczny i bardzo kobiecy.

NA POWIEKACH
Pomysł raczej ekstrawagancki i na wyjątkowe okazje, ale wspaniale podkreślający oko, zwłaszcza jeśli cień sparujemy z grubą czarną kreską. Pasuje oczom piwnym wydobywając z nich ciepłe tony i powinien być nanoszony hojnie na całą górną ruchomą część powieki.

NA USTACH
Fuksjowa pomadka pasuje każdemu typowi karnacji, ale najlepiej aby usta nie były ani zbyt wąskie, ani zbyt szerokie. Wyraźny kontur jest konieczny, dlatego zawsze obrysowujemy usta fuksjową konturówką przed nałożeniem szminki. Kolor jest tak wibrujący i wyraźny, że wystarczy mu do towarzystwa tylko czarna mascara na rzęsach.

NA PAZNKOCIACH
Na lato trudno o lepszy pomysł na opalone stopy i dłonie niż lakier w odcieniu fuksji. Kremowy, matowy, jest zarazem seksowny i elegancki, przy czym pasuje dorosłym kobietom zdecydowanie bardziej niż cukierkowy róż. Długich paznokci na ten odcień raczej jednak nie malujemy!

Dobra rada: Fuksja wygląda tez świetnie na twarzy jako róż do policzków – aplikujemy ją tylko na same kości i w razie potrzeby tłumimy pudrem.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)