Makijaż na najbliższy sezon

Po letniej zabawie z ostrymi kolorami nastała prawdziwa polska jesień – dojrzałe śliwki, ciepłe beże, brązy i butelkowa zieleń.
/ 16.03.2006 16:57
 
W tym makijażu obowiązują trzy zasady. Pierwsza: oczy muszą być widoczne. Druga: usta, nawet jeśli są zaznaczone,
powinny zadowolić się rolą drugoplanową. Trzecia: po letnim szaleństwie i zabawiez ostrymi kolorami w palecie barw nastała prawdziwa polska jesień – dojrzałeśliwki, ciepłe beże, brązy i butelkowa zieleń.
 
 
Blondynka z klasą
zielone spojrzenie, jasna cera
To propozycja na dzień dla blondynek z niebieskimi i szarymi oczami. Ale warunkiem, by makijaż się udał, jest idealna cera. Dlatego najpierw warto nałożyć specjalną bazę, która ułatwi rozprowadzenie podkładu, wygładzi zmarszczki, zmatuje skórę. Teraz pora na cienie: zaczynając od wewnętrznego kącika oka nałóż beżowy cień. Smuga tego koloru powinna unosić się w kierunku brwi. Ruchomą część powieki pokryj zielonym cieniem. Usta pociągnij błyszczykiem lub bladoróżową szminką.
 
 
1. Baza pod podkład, Avon, 31,90 zł.
2. Podkład, Pierre René, 17 zł.
3. Szminka, L’Oréal Paris, 34 zł.
4. Cienie L’Oréal Paris, 38 zł


 
Spokojna elegancja
przydymione oczy, jasne usta
Ten wieczorowy makijaż pięknie podkreśli urodę kobiet z piwnymi i niebieskimi oczami oraz brązowymi lub kasztanowymi włosami. Zacznij od oczu, których pomalowanie wymagać będzie cierpliwości i staranności. Kremowym cieniem pociągnij całe powieki. By rozświetlić oczy, rozprowadź wzdłuż brwi połyskujący cień w kolorze jasnego orzecha. Teraz dodaj głębi spojrzeniu czekoladowym cieniem. Nakreśl nim kształt skrzydła, rozpoczynając od środka powiek tuż nad linią rzęs i wycieniuj aż poza zewnętrzne kąciki. Zamiast tego ciemnego cienia możesz użyć ciemnobrązowej kredki. Namaluj nią kreski wzdłuż linii dolnych i górnych rzęs i rozetrzyj je patyczkiem higienicznym. Rzęsy pociągnij czarną mascarą, policzki delikatnie muśnij różem w kolorze terakoty. Na końcu pomaluj usta: łososiową lub beżową połyskującą szminką.
 
 
1. Czarna mascara, Maybelline NewYork, 19,90 zł.
2. Cienie, IsaDora, 56 zł.
3. Róż, IsaDora, 55 zł. 4. Szminka, IsaDora, 43 zł

 
Zmysłowa kokietka
lawendowe powieki, opalizujące usta
Róż i fiolet pasują do każdego koloru tęczówki i są świetne i na dzień, i na wieczór. Lawendowy cień nałóż na ruchomą część powieki, bardzo delikatnie pociągnij go w kierunku linii brwi. Przy linii rzęs na górnej i dolnej powiece nałóż brązowy cień. Kolejny etap to roztarcie różowej opalizującej kredki na całej powiece, włącznie z obszarem pod linią brwi. By nie zepsuć efektu uzyskanego wcześniej, kredkę rozetrzyj najpierw w palcach i delikatnie nanieś kolor palcami na powiekę. Potem tą samą kredką pociągnij zdecydowaną linię u nasady górnej i dolnej powieki. Rzęsy wytuszuj czarną mascarą. Usta w tym makijażu są spokojniejsze, ale także wyraźne. Pomaluj je różową, opalizującą szminką.
 
 
1. Cień do powiek, Astor, 19,90 zł.
2. Szminka Color Last, Astor, 19,90 zł.
3. Korektor rozświetlający, Astor, 32,90 zł.
4. Różowa opalizująca kredka Prismatic, Astor, 19,90 zł
 
Nie popełnij tych błędów!
Nie używaj cieni w kolorze tęczówki,
bo gaszą barwę oczu.
Jeśli umalowaś się zbyt jaskrawym cieniem, możesz „wyciszyć” kolor,muskając powiekę drugim, bardziej stonowanym, np. brązem.
Sińce pod oczami zniweczą każdy twój wysiłek włożony w robienie makijażu. Przednałożeniem cieni nanieś więc na skórę korektor o płynnej konsystencji. Przy okazjiukryjesz zmarszczki.
Brwi w nieładzie psują makijaż oczu. Gdy są gęste i ciemne, pociągnijje żelem nabłyszczającym do brwi. Jasne przyciemnij brązowym lub szarym cieniemdo powiek.
Przy zbyt pełnych wargach unikaj jaskrawych kolorów pomadek. Małe ustapowiększą błyszczyki i szminki w jasnych odcieniach.
Podkład nakładaj nie tylko na twarz, także na szyję, bo będzie się nieestetycznieodcinać.

Aleksandra Jaworska
Tagi: makijaż