Makijaż na Halloween i... nie tylko

Może okazać się, że malując się w tym roku na przyjęcie czy dyskotekę z okazji Halloween całkiem przypadkowo stworzysz najmodniejszy w tym sezonie makijaż.

Może okazać się, że malując się w tym roku na przyjęcie czy dyskotekę z okazji Halloween całkiem przypadkowo stworzysz najmodniejszy w tym sezonie makijaż.

Bowiem na topie jest trupia biel, czarne oczy i usta, ewentualnie w kolorze krwistoczerwonym, jaki przybierają na chwilę po pocałunku z wampirem.

Na pokazach mody modelki dumnie kroczą ucharakteryzowane na topielice, dark lady, nieboszczki. Firmy kosmetyczne prześcigają się w produkcji coraz ciemniejszych cieni, pomadek czy lakierów do paznokci. Dobiegają nas takie hasła przewodnie jak: gotyk, dekadencja, czerń absolutna czy neo – punk. Modne są poszarpane, długie włosy jakich nie powstydziłyby się czarownice wybierające na sobotni szabat.

Makijaż na Halloween i... nie tylko

W tym roku makijaż na Halloween to ostatni krzyk mody. Krzyk horroru i ekstrawagancji. W takim makijażu będziesz modna także wówczas gdy Halloween już minie. Ten sezon tak ma.

Aby wykonać supermodny makijaż alla Halloween musisz przede wszystkim zaopatrzyć się w trzy dominujące w nim kolory: czerń, biel i czerwień.

Spraw sobie najjaśniejszy jaki znajdziesz podkład – twarz musi być biała, nierumiana, bez ożywczych rumieńców. Blada. Taka biała dama. Lekko przezroczysta niczym duch.

Podkład zaaplikuj na całą twarz nie pomijając ust i brwi. Całość przypudruj transparentnym pudrem.
Teraz masz do wyboru pozostawić oczy białe, z oprószonymi pudrem rzęsami i niewidocznymi brwiami i skupić się na ustach, które hojnie potraktujesz czarną lub krwistoczerwoną pomadką lub zajmiesz się także oczami nakładając na górną i dolną powiekę czarną ramkę cienia.

Makijaż na Halloween i... nie tylko

Dozwolony, a wręcz wymagany brak precyzji – czerwień pomadki tu i ówdzie może wyjeżdżać poza kontur ust, przywołując na myśl krwiste sam na sam z wampirzym kochankiem. Albo wręcz przeciwnie – pomadkę aplikujemy tylko w wewnętrznej połowie ust kreując tym samym ich trupi wizerunek.

Jeśli zdecydujesz się na mocny makijaż oczu możesz pokusić się także o dużą dozę czarnego tuszu do rzęs. Gdy zdarzy ci się rozmazać tusz – zostaw go tak nie poprawiając. Możesz go nawet rozmazać celowo. Zaaplikuj sztuczne rzęsy z czerwonymi brylancikami lub doklejonymi kryształowymi łezkami.
Rozpuść włosy, natapiruj i gotowe. Halloweenowy sabat czarownic możemy uznać za otwarty. Dobrej zabawy!
 

Anna Łyczko Borghi
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (5)
/8 lat temu
Straszneee
/9 lat temu
idealne makijaze do mojej sesji :)
/9 lat temu
Nieprawda, bo z takich przesadzonych i wyolbrzymionych makijazy z wybiegow czesto rodza sie tendencje np. smoky eyes, cemne usta, jasna karnacja itd.
POKAŻ KOMENTARZE (2)