POLECAMY

Makijaż na Andrzejki

Zbliżają się Andrzejki.Wybieram się z mężem na bal. Jakie są obecne trendy w makijażu wieczorowym? Na co szczególnie położyć nacisk? Czy brokat jest nadal na topie?
Makijaż na Andrzejki

Zbliżają się Andrzejki.Wybieram się z mężem na bal. Jakie są obecne trendy w makijażu wieczorowym? Na co szczególnie położyć nacisk? Czy brokat jest nadal na topie?

kala

Obecnie obowiązują trzy różne trendy w makijażu, będzie więc można wybrać wśród nich to, co nam najbardziej odpowiada, przypadnie do gustu i będzie się najlepiej adaptowało z naszą urodą.
Makijaże te mają swoje cechy wspólne – we wszystkich koloryt twarzy powinien być jasny (opalenizna nie jest teraz w modzie), z matowym wykończeniem. Także brwi w tym sezonie nie muszą być precyzyjnie wyregulowane, nie są w modzie cieniutkie niteczki, a brwi gęste i szerokie, jednym słowem naturalne. Tusz do rzęs nie jest w nich najważniejszy, można nawet go pominąć lub użyć minimalnie.

Pierwszy trend w makijażu, chyba najpopularniejszy w obecnej chwili, to makijaż “smoke eyes” czyli przydymione oczy. Makijaż koncentruje się na oczach, które podkreślamy czarnym lub ciemnopopielatym cieniem na górnej i dolnej powiece. W takim makijażu spojrzenie staje się zmysłowe i tajemnicze. Usta malujemy matową pomadką (błyszczyki chwilowo także są “passe”) w naturalnym odcieniu. Natomiast róż na policzkach nakładamy ostro “po skosie”.

Drugi trend to intensywny kolor na oczach, przede wszystkim: głęboki fiolet, bakłażan, soczysty granat a nawet burgund, także nałożony na całej powiece. Jako dodatek do niego (choć niekoniecznie) możemy dodać złote punkciki cienia w kącikach oczu i na łuku brwiowym.

No i ostatni, trzeci trend to tak zwane “graficzne oko”, podkreślone grubymi, zdecydowanymi acz precyzyjnymi kreskami eyelinera, który stanowią już całkowity makijaż oka. W tym makijażu usta także grają ważną rolę – są bowiem w soczyście czerwonym kolorze.

Jeśli chodzi o brokat, to nadal jest w modzie, niedawno pokaz malowania oczu brokatem w różnych odcieniach (przynajmniej trzech, w zbliżonej tonacji) zaprezentowała marka MAC. Taki makijaż wykonujemy w innej kolejności niż ten klasyczny, zaczynając od pomalowania oczu. Nakładamy na nie podkład, przypudrowujemy, nakładamy cień na całą powiekę, na cień nakładamy specjalny klej do brokatu (zamiast niego można użyć mocnego żelu do włosów), a na końcu trzy odcienie brokatu (np. różowy, fioletowy, ciemnofioletowy). Kolor cienia i kolory brokatu powinny być w tej samej kolorystyce.
Dopiero po pomalowaniu oczu malujemy resztę twarzy, czyli nakładamy podkład, puder, róż, szminkę… Ta kolejność makijażu pozwala zapobiec ewentualnemu nieestetycznemu osypaniu się drobinek brokatu na podkład, resztę twarzy. Bowiem brokat modny jest tylko na oczach, resztę obowiązuje mat.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy!
 

Anna Łyczko Borghi

 

 

 

 

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)