POLECAMY

Makijaż mineralny

Makijaż mineralny przeznaczony jest dla osób z alergiami. Jeżeli masz uczulenie na składniki w kosmetykach kolorowych i nie malujesz się, jest to rozwiązanie jest dla Ciebie.
Makijaż mineralny

Kosmetyki mineralne oparte są na składnikach naturalnych. Nie zawierają żadnej chemii, konserwantów czy środków zapachowych. Przez swoją sypką konsystencję nie są łatwe w użyciu i nakładanie ich wymaga pewnej praktyki. W skład takich kosmetyków wchodzą zmielone minerały, które nie powodują alergii i nie zatykają porów. Tym samym są bardzo dobre dla cery wrażliwej i trądzikowej. Chronią również cerę przed słońcem, zapobiegają powstawaniu zmarszczek i różnego rodzaju przebarwień, nie wysuszają skóry i są wodoodporne. Makijażu mineralnego nie czuje się na twarzy, co daje komfortowe samopoczucie. Usunięcie takiego makijażu nie jest trudne. Do demakijażu potrzebować będziesz tylko delikatnego płynu micelarnego.

Do produkcji tego typu kosmetyków używa się aktywnych składników m.in. dwutlenek tytanu czy tlenek cynku. Nie zawierają one sylikonów ani parafiny, stąd występują tylko w formie sypkiej lub sprasowanej.

Jak nakładać kosmetyki mineralne

Puder mineralny nakładaj za pomocą dużego pędzla do pudru. Cienie do powiek bardziej się osypują niż zwykłe cienie, dlatego też pod oczami możesz najpierw położyć warstwę jasnego pudru. Podczas malowania cienie będą się osypywać na ten puder, co potem łatwo strzepiesz pędzlem do pudru. Na policzki nałóż róż, a na całą twarz, jeżeli chcesz przyciemnić skórę, użyj mineralnego pudru brązującego.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)