POLECAMY

Makijaż francuski

Powieki delikatnie muśnięte naturalnym kolorem cieni i usta mocno podkreślone czerwienią, to cechy charakterystyczne francuskiego makijażu.
Makijaż francuski

Bardzo dobry makijaż dla typu urody Zima i Lato. Ładnie w tym makijażu wyglądają brunetki i szatynki oraz letnie blondynki.

W makijażu francuskim stosujemy podkład o ton jaśniejszy od naszej karnacji. Świetny dla osób, które nie lubią się opalać. W tym makijażu liczy się gładka cera, dlatego polecam zastosowanie podkładów kryjących, by ukryć wszelkie niedoskonałości skóry.

Zwracamy uwagę na to, by nałożony na twarz podkład nie gryzł się z ciemniejszym kolorem naszej szyi. Odcień podkładu musi być więc odpowiednio wyważony. Twarz pudrujemy transparentnym pudrem, pamiętamy również o przypudrowaniu powiek, żeby cienie później się nie ważyły.

Naturalny makijaż oczu

Makijaż oczu jest jak najbardziej naturalny. Zaznaczamy je delikatnie, bo w tym przypadku pierwsze skrzypce grają usta. Używamy cieni w tonacji brązu, beżu i wanilii. Beżowy cień nakładamy na całą górną powiekę, potem pędzelkiem nakładamy brązowy cień w zagłębieniu powieki tworząc coś na kształt półksiężyca. Żeby nie było dużego kontrastu między cieniami, rozcieramy ich krawędzie, żeby było miękkie przejście między kolorami. Wanilię kładziemy na łuku brwiowym, w wewnętrznych kącikach oczu oraz przy samej linii rzęs. Bardzo dokładnie tuszujemy rzęsy, najlepiej stosując tusz pogrubiający.

Wyraziste usta

Usta obrysowujemy bardzo dokładnie konturówką w kolorze szminki lub lekko ciemniejszą. Przy malowaniu ust czerwoną szminką, zwracamy szczególną uwagę na to, żeby nie wyjechać poza krawędź ust, ponieważ bardzo trudno jest potem zmazać pozostawione ślady. Róż nakładany na policzki powinien być w naturalnym odcieniu różu, brzoskwini lub w kolorze łososiowym, subtelnie podkreślający kości policzkowe. Jest to makijaż elegancki, dodający pewności siebie, odważny i niepowtarzalny.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)