POLECAMY

Makijaż dla pań w okularach

Nosisz okulary? Chcesz się malować, ale nie wiesz jak podkreślić oczy? Pomogę Ci wybrać odpowiedni makijaż do okularów w zależności od wady wzroku.
Makijaż dla pań w okularach

Jeśli nosisz okulary dla krótkowidzów (-), Twoje oczy wydają Sie mniejsze. Dlatego malując je staraj się optycznie je powiększyć, żeby po nałożeniu okularów były widoczne. Zupełnie odwrotna sytuacja jest w przypadku dalekowidzów (+). Ich oczy wyglądają zza okularów na bardzo duże.

Makijaż dla krótkowidzów (-)

Oczy trzeba podkreślić tak, by wydawały się większe zza okularów. Biała kreska wewnątrz oka powiększa je. Czarną kredka obrysuj oko tak, by linie nie stykały się w wewnętrznym kąciku oka. Nie używaj cieni w tonacji tęczówki, bo zza okularów Twoje oczy zleją się z cieniami i makijaż będzie wyglądał jak jedna duża plama. Polegaj na kontraście. Tuszuj dokładnie rzęsy.

Makijaż dla dalekowidzów (+)

Stosuj cienie o spokojnej tonacji, podobnych barwach (jednego koloru), harmonijne. Używaj kredki czarnej malując oczy w środku, to optycznie je zmniejszy.

Najlepsze są soczewki kontaktowe, choć nie każdy potrafi je zakładać. Uważaj przy robieniu makijażu, by pyłki z cieni nie wpadały do oczu, bo to je podrażnia. Demakijaż rób po wyjęciu soczewek.

Do dzieła moje Panie! Pamiętajcie, że makijaż zza okularów też może być piękny. A dzięki różnym oprawkom okularów też pięknie można podkreślić swój wdzięk i charakter. Brunetkom pasują oprawki w kolorze: szafirowym, czerwonym, czarnym i srebrnym. Dla blondynek najlepsze są złote, a dla popielatych blondynek srebrne lub miedziane. Panie o rudych włosach mogą nosić oprawki w kolorze złota lub miedzi.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Bardzo ciekawy artykuł. Sama mam kilka par okularów w różnych oprawkach. Czasem kiedy zakładam ozdobne oprawki, rezygnuję już z makijażu oka.