Lekcja urody ze Scarlett Johansson

W wieku 25 lat jest już legendą kina i bożyszczem mężczyzn nie mającym daleko w sławie i uroku do Marylin Monroe czy Sophii Loren. I jak na legendę przystało twardo trzyma się swojego image’u…
/ 09.09.2010 10:21

W wieku 25 lat jest już legendą kina i bożyszczem mężczyzn nie mającym daleko w sławie i uroku do Marylin Monroe czy Sophii Loren. I jak na legendę przystało twardo trzyma się swojego image’u…

Największa metamorfoza Scarlett miała miejsce w tym roku, kiedy to aktorka zgubiła nieco ze swych słynnych krągłości trenując zawzięcie do roli Czarnej Wdowy w filmie „Ironman 2”. Przy okazji zmniejszenia biustu o jeden rozmiar Scarlett zafundowała sobie również bardzo ciekawego dłuższego boba - do ramion, cieniowany warstwami, z lekką falą nadał jej seksownego inaczej charakteru - już nie wampa, ale beztroskiej po prostu dziewczyny.

Fot. stylelist.com

Truskawkowy blond - aktorka słynie jasnym szwedzkim blondem i odcieniami platyny, ale jej zabawy z najseksowniejszym kolorem włosów sięgają nawet ciepłego truskawkowego blond. I słusznie - w ciemniejszym odcieniu włosy zawsze trochę odpoczną od masowego odbarwiania, a twarz zyska trochę różanej romantyczności.

Fot. instyle.co.uk

Loki boginki - Prawie jak Marylin, tylko dłuższe, bardziej ścisłe i połyskliwe. Scarlett bez wątpienia w swoich lokach wygląda najlepiej, bo kryją one szeroką twarz i mocna ramiona. I nie są to loki naturalne, ale starannie wystylizowane i pod stuprocentową kontrolą. Taka jest właśnie cena wizerunku prawdziwej gwiazdy Hollywoodu.

Fot. topnews.in

Czerwień ust i lekki odrost - Scarlett czasem spuszcza jednak z tonu mistrzyni elegancji i pedanterii. Widzieliśmy ją już w zwykłym „look’u” blondynki z czerwienią na ustach i lekko zapuszczonym ciemnym odrostem, który od razu czyni z niej bardziej Ziemiankę.

Fot. thevenusexperiment.com

Naturalnie - Bywa też jeszcze bardziej przyziemnie… Johansson nie boi się pokazać z bardzo subtelną, mało wyraźną twarzą - błyszczyk na ustach, zero różu, oczy delikatnie podkreślone neutralnym cieniem, subtelna maskara na rzęsach a do tego włosy ściągnięte niedbale gumką. Wrodzony dziewczęcy urok i ładna cera zasługują czasem na takie wyeksponowanie.

Fot. popculturefan.com

Złoty połysk - Aktorka na pewno nie jest wielką miłośniczką srebra, bo złoto lubi mieć od stóp do głów i bynajmniej nie chodzi o jakąś jubilerską manię. Do skandynawskiej urody pasuje świetnie złoty odcień na ustach, powiekach i włosach - trochę jakby z bajek o złotowłosych księżniczkach.

Fot. simplealltheway.com

Francja elegancja - Scarlett jest zwykle dziewczyną z sąsiedztwa, czasem zmysłową nimfą, ale potrafi również przeobrazić się w królową balu z prawdziwego zdarzenia. Szykowne ciemne upięcie, eyelinerowe kocie oczy, mocne rzęsy i delikatne usta świetnie dodały elegancji i powagi.

Fot. lisisoft.com

Piersi na wierzch - Jak się ma taki biust jak Scarlett, to po prostu grzechem jest go chować pod t-shirtami po samą szyję i golfami. Krągłe piersi zasługują na dekolt nawet odrobinę za duży i przyciągający uwagę kolorem czy krojem. Aktorka ma tutaj dużo rozwagi chroniąc się przed słońcem - kolor mleka i krwi oraz zdrowa skóra są znacznie bardziej estetyczne niż wymiętoszona czekoladowa łuska.

Fot. bollywoodhollywoodactress.com

Grzywka grzywce nierówna - Bo szerokiej twarzy nie jest dobrze w prostej horyzontalnej linii odcinającej czoło. Scarlett postawiła więc na chłopięce trochę obramowanie z dłuższymi kosmykami przysłaniającymi całe uszy i stopniowo wznoszącymi się ku środkowi czoła jak firanka. Efekt bardzo ciekawy i zadziwiająco kobiecy.

Fot. askmen.com

Zabawy z kolorem - Wiadomo, że kobieta zmienną jest i na dodatek szybko się nudzi. Scarlett więc próbowała też drastycznie innych kolorów włosów pojawiając się w wersji ulizanej brunetki oraz w burzy kasztanowych loków. Werdykt? Nie każdemu pięknemu we wszystkim dobrze i niektórym trafnym wyborom jest dobrze być wiernym.

 Fot. thehollywoodgossip.com

Fot. ggpht.com