Lekcja urody z Mią Farrow

Krótki kurs urody z Mią Farrow w roli głównej to najlepsza lekcja dla wszystkich tych, którym oszałamiający kobiecy seksapil kojarzy się wyłącznie z długimi, falującymi włosami i pełnymi kształtami. Ta drobna aktorka o twarzy dziecka i stylowo przyciętych włosach udowodniła bowiem, że może być wręcz przeciwnie.
Marta Kosakowska / 05.05.2007 14:23

Krótki kurs urody z Mią Farrow w roli głównej to najlepsza lekcja dla wszystkich tych, którym oszałamiający kobiecy seksapil kojarzy się wyłącznie z długimi, falującymi włosami i pełnymi kształtami. Ta drobna aktorka o twarzy dziecka i stylowo przyciętych włosach udowodniła bowiem, że może być wręcz przeciwnie.

Ta jedna z najciekawszych aktorek w historii kina i jedna z najpiękniejszych kobiet wszech czasów często obsadzana była w rolach subtelnych kobiet, do czego predysponowała ją jej dziewczęca aparycja. Duże niebieskie oczy, wystające kości policzkowe, idealny owal twarzy oraz jasne włosy sprawiają, że do teraz Mia Farrow wygląda na znacznie młodszą niż jej w rzeczywistości. Obok jej niewątpliwego urok wciąż nie da się przejść obojętnie. Mia Farrow łączy w sobie subtelny wdzięk Twiggy z urokiem osobistym Audrey Hepburn.

Kiedy młodziutka długowłosa o wyglądzie nimfy zdecydowała się ściąć włosy "na zapałkę" do roli w filmie Dziecko Rosemary wprawiła tym w niemałe zdumienie zarówno swoich fanów, jak i własnego męża, Franka Sinatrę. Okazało się jednak, że radykalne krótkie cięcie, nazywane "pixie" doskonale przysłużyło się jej wizerunkowi. Króciutkie włosy wydobyły idealną symetrię twarzy, wydobyły kości policzkowe i ogromne oczy aktorki, a przy okazji zapisały Mię w katalogu fryzur wszech czasów. Choć krótkie cięcie w stylu lat 60-tych wymaga odwagi, jeśli już się na nie zdecydujesz, prawdopodobnie uznasz, że to była jedna z lepszych decyzji w twoim życiu. Niedawno na podobną fryzurę zdecydowała się Emma Watson, która w wywiadach przyznaje, że nigdy nie czuła się tak wyzwolona, jak po ścięciu długich włosów. Pomyśl tylko, ile czasu zaoszczędzisz na codziennej stylizacji włosów! Pamiętaj tylko o podkreśleniu oczu, bowiem taka fryzura ma niezwykle działanie odmładzające i jeśli zapomnisz podkreślić oczu, choćby czarną kredką i tuszem do rzęs, efekt odjęcia lat może być znacznie mocniejszy od zamierzonego.

Przeczytaj również: Fryzury "na chłopczycę" - krótkie cięcia znowu w modzie

Nie tylko subtelna buzia i krótka fryzura składały się na niepowtarzalny wdzięk Mii Farrow, również jej dziewczęca sylwetka, podkreślana modnymi w latach 60-tych prostymi krojami ubrań, dodawała jej wizerunkowi lekkości i powabu. Preferowane kolory to biel i czerń, osobno i w duecie. Te kolory w zestawieniu z fryzurą pixie oraz mocno podkreślonymi oczami dają efekt ponadczasowej elegancji w stylu pop-art. Wart wypróbowania!

Fot. fanpop.com, fanpix.org

Krótkie fryzury inspirowane słynnym cięciem takich ikon popkultury jak Mia Farrow czy Twiggy od kilku sezonów przeżywają swój renesans. Doskonale pasują paniom o delikatnym typie urody i owalnej twarzy, jak Emmie Watson, Michelle Williams czy Mii Wasikowskiej.

Fot. Vogue, Interview, Bazaar

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/15.06.2011 08:27
jak dla mnie to seksapil z niej nie kipi
/02.11.2011 14:35
no wiesz seksapil nie kipi, ale za to kipi rozum, a to chyba o niebo lepsze prawda?
/15.06.2011 08:54
słodka
POKAŻ KOMENTARZE (1)