Lekcja urody z Dodą!

Zanim prychniecie z pogardą, że to tylko silikony i tleniony blond, zachęcamy do odrobiny dystansu - Doda swoją urodę wypracowała i konsekwentnie adaptuje…
/ 08.06.2011 07:56

Zanim prychniecie z pogardą, że to tylko silikony i tleniony blond, zachęcamy do odrobiny dystansu - Doda swoją urodę wypracowała i konsekwentnie adaptuje…

Fryzury

Doda wybrała dla swojego wizerunku wprawdzie tleniony blond, który kojarzy się z gwiazdkami disco-polo, ale umie swe długie włosy przerobić tak, aby były co najmniej intrygujące. Wspaniałe warkocze, plecionki, koczki i wałki dodają jej nie tylko charakteru, ale i wyrafinowania, jakiego często brakuje rozpuszczonym blond kosmykom z ciemnym odrostem. Nawet, jeśli to bowiem peruka czy sztuczne dopinki, nic nie transformuje kobiety lepiej niż atrakcyjna fryzura.

Czarne oczy

Artystka jest mistrzynią ciemnego, mocnego makijażu oczu, który podkreśla, nadaje kokieterii i ożywia twarz, nie przypominając wcale niedbałego grunge’u czy zwykłego kiczu. Wszystko to dzięki misteryjnej grze cieniami - czarnymi i szarościami dla siły spojrzenia oraz bielą i złotem kącikach wewnętrznych dla rozbłyszczenia. Do tego idealnie wytuszowane rzęsy i seksapil zionie z oczu!

Nogi

Nie poprawiane plastycznie są naturalnym atutem ciała piosenkarki, umiejętnie wykorzystywanym. Od zadbanych stóp, które prezentują się znakomicie w odważnym pedicure i seksownych sandałkach, po gładkie, wytrenowane uda, które proszą się o ekspozycję, nawet tak kontrowersyjną!

Szaleństwa

Trzeba mieć wiele dystansu do siebie i poczucia własnej wartości, aby pójść na całość i wybrać wizerunek szalony, ekstrawagancki, śmieszny, nie mający wiele wspólnego z seksapilem czy modą. Doda nie ma z tym problemu i od czasu do czasu stawia swoją urodę przed krzywym zwierciadłem wychodząc zawsze obronna ręką.

Kolorowy makijaż

Dorota Rabaczewska nie boi się również koloru, mając jednak na tyle wyczucia, aby używać go na swoją korzyść, nigdy nie przesadzając. Mocne odcienie pomadek paruje ze tradycyjnymi ciemnymi oczami, odważne, przerysowane cienie z neutralnymi ustami, a jako pieprzny akcent lubi ciekawy, pozornie niepasujący manicure.

Klasa

Doda pomiędzy swoim wulgarnym czasem wizerunkiem scenicznym znajduje też w sposób bardzo naturalny niszę dla elegancji i prawdziwej damskiej klasy. To okazje, gdy zamiast skandalizującej piosenkarki widzimy w niej dumną, piękną kobietę, wiedzącą jak się szlachetnie uczesać i gustownie umalować. W takim wcieleniu bywa niezwykle czarująca.

Delikatność

Największa bodaj ewolucja stylu Dody polega na odejściu od przepalonej solarium skóry i pozwolenie sobie na dziewczęcą wręcz delikatność od czasu do czasu. Jasna, naturalna cera prezentuje się o niebo zdrowiej i świeżej, zaś łagodnie ułożone włosy i jasne cienie na powiekach odmieniają ją zupełnie. To na pewno świetny pomysł na nadchodzące lata „po 30-tce”.

Fot. MWmedia