Co twoje usta mówią o tobie?

Naukowcy, antropolodzy i psychologowie dawno już zaobserwowali związek między fizjonomią naszej twarzy a cechami osobowości. Zanim więc przejdziemy od razu całowania, spójrzmy na usta, bo one mówią dużo…
/ 28.05.2007 21:41

Naukowcy, antropolodzy i psychologowie dawno już zaobserwowali związek między fizjonomią naszej twarzy a cechami osobowości. Zanim więc przejdziemy od razu całowania, spójrzmy na usta, bo one mówią dużo…

 

Pełne usta

Najseksowniejszy i najbardziej pociągający mężczyzn wariant. Doświadczenie pokazuje, że kobiety o pełnych ustach faktycznie są kuszącą obietnicą: odważne, pewne siebie, a zarazem czułe i wrażliwe. Nieprzypadkowo kojarzą się z erotyką, bo zwykle drzemie w nich pasja i pożądanie.

Uwaga:

  • Pełnych ust nie warto obrysowywać konturówką, bo wygląda to już często na alergię.
  • Jakkolwiek napompowanym, botoksowym ustom mówimy stanowcze „nie”, popularne dziś błyszczyki z mocą wypełniania warg mogą mieć dobry skutek psychologiczny: poczujesz się pewniejsza siebie i bardziej sexy.
 

Szerokie usta

Przywodzą trochę na myśl Jokera, ale zwykle są postrzegane bardzo pozytywnie. Kobiety o szerokich wargach najczęściej są bardzo żywe, spontaniczne, skore do szczerego śmiechu, mają duże grono przyjaciół. Usta od ucha do ucha to także oznaka potencjalnego perfekcjonizmu i determinacji w dążeniu do sukcesu.

Uwaga:

  • Aby uniknąć skojarzeń z „Batmanem” najlepiej postaw na naturalne, zadbane usta. To oznacza dużo nawilżania i ochrony, ale oszczędnie z kolorem.
  • Szeroki uśmiech zwraca szczególną uwagę na zęby, dlatego dbaj zawsze o likwidację przebarwień i defektów.
 

Cienkie usta

Kobiety o cienkich wargach są zwykle bardzo wrażliwe, mają rozwiniętą intuicję i przywiązują dużą uwagę do detalu. Bywają nieśmiałe i mało przebojowe. Jeśli usta są ogólnie małe i zaciśnięte mogą wszak świadczyć o skłonnościach do egocentryzmu i nadmiernej kontroli nad całym otoczeniem.

Uwaga:

  • Cienkie wargi są najtrudniejsze w zakresie makijażu i nie znoszą ciemnych kolorów i kontrastu. Najlepiej wyglądają na nich neutralne błyszczyki i naturalne, ziemskie odcienie pomadki.
  • Pamiętajmy, że z wiekiem usta naturalnie tracą na objętości i dlatego w przypadku wąskich z natury warg ważne jest, żeby szczególnie dbać o nawilżanie i odżywianie naskórka począwszy od 30-stki.
 

Usta w kształcie serca

Usta z kącikami wyginającymi się naturalnie do góry. Oznaczają kobiety niezależne, lubiące uwodzić, ekspresyjne, chwytające zwykle byka za rogi. Ten wrodzony uśmiech to również zwykle symptom szczerości, otwartości i zadowolenia z życia.

Uwaga:

  • Takie całuśne usta dopuszczają całą gamę kolorów i dobór tonu tak naprawdę zależy głównie od koloru cery. Świetny efekt przynosi tu wszak zawsze podkreślanie dolnej wargi błyszczykiem, które dodaje kokieteryjnego charakteru.
  • Używając konturówki nie zakreślaj dokoła całych ust - kąciki warto pozostawić samym sobie.
 

Usta w kształcie podkówki

Wygięte do dołu usta zwykle oznaczają trudną, niezależną, egzotyczną osobowość, w której jest dużo tajemnicy i dystansu do świata. To kobiety szczególnie intelektualne i błyskotliwe, co może być bardzo sexy, ale zarazem kapryśne i trudne do uszczęśliwienia.

Uwaga:

  • Taki ustom najlepiej pasują neutralne, jasne kolory, najlepiej z perłową nutą. Kształt warto korygować konturówką w naturalnym odcieniu skóry i kąciki przypudrować.
  • Z wiekiem zmarszczki zaczynają zwykle pojawiać się wokół oczu oraz właśnie w kącikach ust, co może dodatkowo pogłębić wrażenie wiecznego niezadowolenia. Dlatego stosujmy przeciwzmarszczkowy krem pod oczy również wokół warg.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (11)
/12.12.2018 10:32
najpiękniejsze są duże pełne, a jeszcze piękniejsze większe niż duże taka prawda, perfekcyjne kobiety śmiało dbają o usta, systematycznie je modelują
/29.05.2014 16:48
botoksu sie nie uzywa w usta!!!! botoks to nie wypelniacz!, on sluzy do "ograniczenia" pracy miesni heloooooł :) a jesli chodzi o wypelnianie ust to niech kazdy robi jak chce, byle z umiarem wiadomo, bo od tego zalezy tez koncowy efekt. Ja sie otwarcie przyznaje i nie wstydze, robie sobie taki refreshing ust, czyli odżywienie ust kroplekami kwasu hialuronowego, to nie jest wypelnianie tylko takie delikatne nawilzenie i ujedrnienie :) ja robie to w Klinice Medycyna Urody i tam wiem ze jest efekt spoko, ale zawsze polowa sukcesu to podejscie pacjentki, bo jak ktoras bedzie chciala miec wielkie usta jak siwiec to sobie takie zrobi i nic komu do tego, choc mi szczerze mowiac takie wielkie usta sie nie podobaja...
/03.08.2011 10:20
w kształcie serca hah. a co do botoksu... dziewczyny, błagam, pompujcie usta tylko, jeśli potrzebujecie, tzn. jak macie faktycznie cienkie usta i mało pełne..
POKAŻ KOMENTARZE (8)