Kreska na oku fot. Imax Free/kolaż Polki.pl

Kreska na oku krok po kroku - jak namalować kreskę

Dzięki naszym trikom to bajecznie proste!
Małgorzata Machnicka / 16.08.2016 15:53
Kreska na oku fot. Imax Free/kolaż Polki.pl

Czarna kreska lekko unosząca się ku górze to, zaraz obok czerwonych ust, najbardziej znany makijaż wszech czasów. Może być wykonana eyelinerem, kredką lub cieniem - wszystko zależy nie tylko od tego jaki efekt chcecie uzyskać, ale również od waszych umiejętności. I nieważne, ile lat ma wasz staż w makijażu - niektórym narysowanie ich wychodzi w łatwością, innych taka precyzja po prostu przerasta.

5 najczęstszych błędów w makijażu!

Jesteśmy przekonane, że każda z was chciałaby nauczyć się rysować idealne kreski. Dlaczego? Bo to makijaż, który pasuje do każdego typu urody i na każdą okazję. 

Czarna kreska krok po kroku:

  1. Kluczem do sukcesu jest produkt, którym będziecie tę kreskę rysować. Moja koleżanka z redakcji przez kilka lat szukała ideału i po każdym teście z rezygnacją w głosie mówiła, że na pewno nigdy się tego nie nauczy. Aż wreszcie znalazła eyeliner, który spełnił wszystkie je wymagania. Zacznijcie więc od kupna porządnego eyelinera, dobry kosmetyk to w tym przypadku połowa sukcesu - pędzelek nie powinien być ani za twardy ani za miękki - najlepiej jeśli przetestujecie go na dłoni w drogerii, malując kreskę powinniście czuć jego sprężystość. Początkującym polecamy miękkie kredki, dopiero później przerzućcie się na eyelinery. 
  2. Przed namalowaniem kreski przygotujcie odpowiednio powiekę - nałóżcie na nią korektor i pokryjcie cielistym cieniem. Wyrównacie nie tylko jej koloryt, ale sprawicie, że na takiej "satynowej" warstwie będzie się lepiej trzymał.
  3. W wewnętrznym, na środku powieki i zewnętrznym kąciku oka namalujcie kropki - te trzy punkty powinny nieco różnić się od siebie wielkością - rysujcie od najmniejszego do największego. 
  4. Cieniutką kreskę zacznijcie malować od wewnętrznego kącika oka i połączcie ją z wyznaczoną wcześniej kropką - w wewnętrznym kąciku oka trzymajcie eyeliner niemal pionowo i z czasem przesuwania ręki "kładźcie" bardziej na powiekę
  5. W zewnętrznym kąciku oka (tu należy wyczuć "swój" moment - wszystko zależy od tego jak macie osadzone oczy, czy macie opadające powieki itd.) zacznijcie kreskę wyciągać na zewnątrz, najlepiej jeśli na początku nie będziecie przesadzać z jej grubością i długością. Róbcie to zawsze przy otwartym oku!

Gotowe!

 

Więcej naszych trików: