POLECAMY

Kremy rozjaśniające skórę

Masz problemy z przebarwieniami? A może twoja cera jest szara i ma niezdrowy wygląd? Przeczytaj i sprawdź, jak działają polecane przez kosmetologów kremy rozjaśniające.
Kremy rozjaśniające skórę

Przebarwienia powstałe na skórze są problemem coraz większej ilości osób, a w szczególności kobiet. Powstają one na skutek nierównomiernego rozłożenia barwnika, melaniny, na skutek, najczęściej, działania promieni słonecznych. Stąd też zwykle pojawiają się one w miejscach, które częściej odsłaniamy, jak twarz, plecy, dekolt czy ramiona.

Skład kremów

Na początku trzeba zaznaczyć, że kremy rozjaśniające przeznaczone są wyłącznie dla osób, których problemem są przebarwienia naskórkowe, typu piegi czy stany zapalne. W przypadku przebarwień skórnych trzeba zwrócić się już do lekarza specjalisty.

Każdy tego typu krem powinien z pewnością zawierać:

  • hydrochinon (ma właściwości wybielające; zwykle nie wywołuje podrażnień, ale istnieje przypuszczenie, że jego działanie może być rakotwórcze, stąd też kremy z tą substancją wydaje się na receptę);
  • kwasy AHA (bardziej bezpieczny odpowiednik hydrochinonu);
  • witamina C (bardziej bezpieczny odpowiednik hydrochinonu; niestety wysokie stężenie tej substancji bardzo często prowadzi do niemiłych podrażnień na skórze);
  • ekstrakt z borówki czy maliny (bardziej bezpieczny odpowiednik hydrochinonu);
  • ekstrakt z lukrecji (hamuje proces powstawania melaniny);
  • kwas azelainowy (usuwa przebarwienia powstałe na skutek zmian trądzikowych oraz reakcji alergicznych);
  • kwas kojowy wybiela przebarwienia, ale i zwalcza wolne rodniki, które przyczyniają się do przyspieszenia procesu starzenia się skóry);
  • alantonina (zmniejsza zaczerwienienia skóry).

Kremy rozjaśniające skórę powinno stosować się minimum rok, by całkowicie usunąć plamy. Dodatkowo trzeba pamiętać o stosowaniu kremów przeciwsłonecznych, by zapobiegać powstawaniu nowych przebarwień.

Zobacz także: Przebarwienia na twarzy

Wydaje się, że kremy te nie powinny zbytnio szkodzić skórze człowieka. Jak wynika z wyżej przedstawionej listy składników, które najczęściej spotyka się w tego typu preparatach, najczęściej są one całkowicie bezpieczne dla naszego organizmu. Lepiej jednak zawsze, przed rozpoczęciem kuracji, zgłosić się do lekarza specjalisty, który poleci nam odpowiedni dla naszej skóry krem. Przed zastosowaniem preparatu zawsze należy wykonać próbę alergiczną, by w razie czego nie znaleźć się w znacznie większym kłopocie niż posiadanie przebarwień na skórze. Oczywiście najbezpieczniejsze kremy to te, które zawierają ekstrakty lub wyciągi z roślin, ale i w ich wypadku może się zdarzyć wystąpienie podrażnień na skórze.

Dodatkową zaletą kremów rozjaśniających jest to, iż powodują one poprawę kolorytu cery. Dzięki ich działaniu skóra jest znacznie bardziej promienna i ma żywsze barwy.

Zobacz także: Lato bez przebarwień

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
Mój od Skincode ma kofeinę, ekstrakt z arniki i wyciągi z kilku ziół, i działa :) Choć trochę pozbyłam się tych brzydkich cieni pod oczami :)