Krem do depilacji twarzy czy laser? Wiemy, jak skutecznie pozbyć się wąsika!

Czy wybrać metodę tanią i prostą, czy zdecydować się na zabieg droższy, ale skuteczny?
Aleksandra Jaworska / 4 miesiące temu

Masz problemy z owłosieniem na twarzy? Depilacja twarzy kremem to zabieg prosty, szybki i niedrogi. Jeśli jednak nie robiłaś tego wcześniej, powinnaś przeprowadzić próbę uczuleniową. Nanieś odrobinę preparatu na żuchwę lub za uchem. Zmyj po 5 minutach i obserwuj skórę. Jeśli po 24 godzinach nie pojawia się świąd i zaczerwienienie, możesz stosować krem do depilacji twarzy.

Przegląd najlepszych kremów do twarzy

Jak wybrać krem do depilacji twarzy?

Krem do depilacji twarzy ma w ofercie wiele firm, np. Bielenda, Sally Hansen, Veet. Najtańszy kosztuje ok. 7 zł, droższe są nawet po 30 zł. Zawierają substancje aktywne,  wzbogacone składnikami łagodzącymi, np. panthenolem czy wyciągiem z rumianku.

Krem do depilacji wnika w strukturę włosa i go osłabia. Przygotowałyśmy przegląd kremów do depilacji, zachęcamy do obejrzenia w galerii.

Jak stosować krem do depilacji twarzy?

Zawsze należy ściśle trzymać się instrukcji. Jeśli jest papierowa nie wolno jej wyrzucać. Zazwyczaj cienką warstwę preparatu nakłada się na twarz  i zbiera po 2-3 minutach dołączoną do opakowania szpatułką Wydepilowane miejsce trzeba umyć letnią wodą i osuszyć delikatnie  ręcznikiem. Nie jest to trwałe rozwiązanie, gdyż włoski po kilku dniach odrastają.

Krem do depilacji twarzy czy depilacja laserem?

Depilacja laserowa  nie jest tania, ale po kilku zabiegach możesz mieć pewność, że problem zbędnego owłosienia nie będzie cię dotyczyć. Wyjaśniamy wątpliwości dotyczące tego zabiegu. Naszym ekspertem jest Emilia Trawińska z Centrum Laseroterapii Elite w Warszawie (www. elite.waw.pl).

  • Polecam laser diodowy. W klinikach Elite stosujemy najnowocześniejsze, jednym z nich jest Vectus. Zabieg z jego użyciem jest wyjątkowo skuteczny dzięki jednolicie rozłożonej wiązce światła na całej powierzchni głowicy oraz technologii odzyskującej światło odbite od skóry. Dodatkowo jest wyposażony w czytnik melaniny Skintel, który pozwala na dostosowanie parametrów zabiegu do indywidualnych potrzeb pacjentki oraz minimalizuje ryzyko poparzeń.
  • Podczas depilacji głowica lasera emituje wiązkę światła, która niszczy cebulkę włosa. Energia ta pochłaniana jest przez melaninę (barwnik znajdujący się we włosie) i zamieniona zostaje na energię termiczną. W efekcie mieszek zostaje podgrzany do temperatury 60 st. C, co powoduje jego trwałe uszkodzenie.
  • Bardziej wrażliwe pacjentki mogą odczuwać dyskomfort. Jednak przy zastosowaniu lasera Vectus jest niemal bezbolesny. Urządzenie jest  wyposażone w system chłodzący skórę przed, w trakcie i po emisji impulsu świetlnego.
  • Nieprzekonane panie mogą poprosić o znieczulenie kremem z lidokainą, wtedy należy zgłosić się na zabieg godzinę wcześniej, by krem zadziałał.
  • Zabieg kosztuje ok. 190 zł, należy go powtórzyć kilkakrotnie.

Inne kosmetyczne nowości:Ta metoda usuwania wąsika podbija internet
5 niedrogich podkładów do suchej cery

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)