POLECAMY

Dzięki temu odmładzanie będzie skuteczne!

Kosmetyki odmładzające są bardzo skuteczne. Możesz jednak wzmocnić jeszcze ich działanie, korygując swoje przyzwyczajenia.
Dzięki temu odmładzanie będzie skuteczne! fot. Fotolia
Skuteczne odmładzanie to nie zawsze drogi krem. Oto, co możesz jeszcze zrobić, by kosmetyki działały skuteczniej.


Co robić, by wspomóc działanie kosmetyków odmładzających?

 


Krem ze wspomaganiem 

Zamiast smarować twarz kremem, zaaplikuj go w duecie z masażem. Wykonywany codziennie, np. po wieczornym demakijażu przez 1–2 minuty rozluźnia napięte mięśnie, poprawia ukrwienie skóry, a nawet wygładza głębokie bruzdy. Przekonasz się, że cera stanie się też jędrniejsza, gładsza, bardziej promienna.
  • Fałdy nosowo-wargowe uciskaj punktowo ok. 20 razy. Potem przesuwaj zmarszczkę ku górze – uniesiesz opadające kąciki ust.
  • Lwią zmarszczkę i bruzdy na czole wygładzisz kreśląc palcami spiralki u nasady nosa i pionowo masując czoło od brwi do linii włosów.


Preparat z filtrem UV

Zazwyczaj dbamy, by nasz krem codzienny zawierał skuteczne substancje odmładzające: peptydy, kwas hialuronowy, kolagen. Często zapominamy jednak o tym, by miał w składzie filtry UV, minimum SPF 15.  A największym wrogiem gładkiej cery jest właśnie fotostarzenie, czyli działanie na skórę promieni UVA. Szkodzą naszej cerze nawet w pochmurny dzień (niszczą włókna kolagenowe, które są gwarancją elastycznej skóry).  Kremu z filtrem powinnyśmy używać przez cały rok.
 

Profesjonalny peeling 

Po 40. roku życia pora odstawić tradycyjne preparaty złuszczające. Dojrzała cera potrzebuje większej skuteczności, jaka dają domowe peelingi chemiczne, np. Iwostin Perfectin z kwasem lactobionowym. – Skuteczność takiego preparatu nie koncentruje się na działaniu złuszczającym, lecz na pobudzeniu odnowy komórkowej – mówi dr n.med. Maria Noszczyk z Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus. – Działają głębiej i mocniej. Preparat zawiera także peptyd, pobudzający syntezę kolagenu, a w połączeniu z kwasem lactobionowym dociera w głębsze warstwy skóry. Efektem tego jest spłycenie zmarszczek, lepsze napięcie i gęstość skóry. Preparat należy aplikować co 3-4. wieczór, a potem użyć kremu na noc. Kuracja powinna trwać 4–6 tygodni. Można ją powtarzać 2–3 razy w roku.
 

Bawełniane rękawiczki 

Wiemy,  że skóra na rękach starzeje się szybko i pamiętamy zazwyczaj o stosowaniu kremu nawilżającego. Jego działanie można wzmocnić zakładając na noc na posmarowane dłonie cienkie bawełniane rękawiczki. Krem lepiej się wchłonie, a rano skóra będzie cudownie gładka.
 

Zobacz także:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)