Najpotrzebniejsze kosmetyki do makijażu fot. FREE

Kosmetyki do makijażu - co warto kupić

Naszym zdaniem to absolutne minimum. Wiesz o które chodzi?
Małgorzata Machnicka / 25.02.2016 14:16
Najpotrzebniejsze kosmetyki do makijażu fot. FREE

Od razu na wstępie zaznaczymy, że mamy na myśli codzienny makijaż, który wykonujemy przed wyjściem do pracy czy szkoły. Nie mówimy o większych wieczorowych wyjściach, wakacjach czy weekendowych wyjazdach. Jakie kosmetyki i dlaczego znalazły się na naszej liście?

7 najważniejszych kosmetyków do makijażu:

  1. podkład - to dość oczywiste (możecie zamienić go na krem BB lub CC, jeśli nie macie większych problemów z cerą). Fluid lub krem koloryzujący ujednolicą cerę i zatuszują niedoskonałości. Tak przygotowana skóra dopiero nadaje się na dalszy makijaż.
  2. korektor pod oczy - nawet jeśli nie borykacie się z sińcami czy opuchlizną, warto używać korektora chociażby tylko dla rozświetlenia spojrzenia
  3. kredka do brwi - zazwyczaj nawet te idealne lepiej wyglądają po muśnięciu kredką czy żelem (w przypadku tych doskonałych może być transparentny)
  4. puder - nie jesteśmy zwolenniczkami matowych podkładów, zdecydowanie bardziej wolimy te mocno nawilżające i dodające blasku, jednak tak pomalowana buzia wymaga oprószenia pudrem przynajmniej strefy "T"
  5. kredka do oczu - cienie do powiek wymagają po pierwsze większej wprawy, a po drugie zdecydowanie więcej czasu. Kredką wystarczy narysować cienką linię wzdłuż górnej linii rzęs i oko od razu wyda się bardziej seksowne
  6. tusz do rzęs - do tego chyba nie musimy nikogo przekonywać, maskara to najważniejszy kosmetyk do makijażu oka
  7. róż do policzków - możecie go zamienić na bronzer, w zależności od upodobań. Oba dodadzą skórze blasku i młodzieńczego wyglądu, a do tego pięknie wymodelują twarz.

Więcej o kosmetykach:

Kosmetyczne hity dla każdej fashionistkiTa opaska wyczaruje hollywoodzkie fale!Kosmetyki na punkcie, których mamy obsesję