Korektory

Korektory

Korektory służą do tuszowania defektów skóry, z którymi podkład sobie nie poradził m.in. z: popękanymi naczynkami, silnymi przebarwieniami twarzy, krostami czy sińcami pod oczami. Na każdy z tych problemów stosujemy inny kolor korektora.
/ 21.09.2009 09:59
Korektory

Rozszerzone naczynka

Jeżeli mamy problem z naczynkami, na całą twarz kładziemy podkład o właściwościach silnie kryjących, jeżeli w niektórych miejscach przebijają przez podkład, kładziemy na nie punktowo korektor o zielonkawej barwie. Neutralizuje on czerwień i sprawia, że są mniej widoczne.

Zszarzała cera

Cera wyglądająca niezdrowo, to częsty problem osób palących. Stosuje się podkład w odcieniu różowawym, lub punktowo korektor o podobnym kolorze.

Sińce pod oczami

Na małe sińce wystarczy użycie korektora o ton jaśniejszego od podkładu. U osób z problemami związanymi z dużym zasinieniem pod oczami, polecam użycie korektora o żółtawym odcieniu. Rada: przed makijażem dobrze jest sobie przyłożyć do oczu kostkę lodu. Pod jego wpływem poprawia się ukrwienie, co pomaga w przesuwaniu się limfy.

Krosty, zaskórniki

Jeżeli wypryski przebijają przez wcześniej położony podkład, punktowo kładziemy korektor w kolorze jaśniejszym od podkładu lub zielonkawym.

Przebarwienia

Na przebarwienia dobrze jest nałożyć mocno kryjący podkład, ewentualnie punktowo zastosować korektor o żółtawej barwie dokładnie go wklepując.

Korektory są uzupełnieniem podkładu, który czasem nie potrafi sobie poradzić ze wszystkimi niedoskonałościami skóry. Świetnie się nadaje do poprawek makijażu w ciągu dnia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)