Korektor- jak używać

jak używać rozświetlacza, rozświetlacz, makijaż rozświetlenie fot. FREE
W szalonym okresie świąteczno-karnawałowym chcemy wyglądać jak najlepiej, ale nie zawsze to się udaje. Jest taki kosmetyk, z którym warto się wtedy zaprzyjaźnić...
Barbara Łabuć / 27.11.2012 08:57
jak używać rozświetlacza, rozświetlacz, makijaż rozświetlenie fot. FREE

Czy wiesz, że istnieje takie kosmetyk, który pomoże Ci przywrócić cerze promienny wygląd, zamaskować cienie pod oczami i drobne niedoskonałości? To... korektor. Warto się zaprzyjaźnić z tym produktem, bo umiejętnie użyty potrafi zdziałać cuda.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że na rynku dostępne są dwa rodzaje korektorów - rozświetlające i kryjące. Czym one się różnią?

Korektor rozświetlający

Sięgnij po niego, jeśli chcesz dodać cerze blasku. Ten kosmetyk także z powodzeniem ukryje sińce pod oczami.
Jak go używać? Najczęściej korektory rozświetlające mają pędzelki. Rozprowadź za jego pomocą odrobinę kosmetyku, tam gdzie umiejscowione są cienie, a następnie wklep produkt palcami. To bardzo ważne, gdyż pod wpływem ciepła dłoni, korektor rozświetlający idealnie stopi się ze skórą.

Korektor kryjący

Ten produkt miej przy sobie, gdy masz skłonności do wyprysków. Zwykły podkład nie zakryje także dobrze niedoskonałości, jak korektor.
Jak do używać? Ponieważ ten produkt nakładasz punktowo - na pryszcze, zawsze nabieraj do za pomocą higienicznego wacika, w przeciwnym wypadku możesz roznieść bakterie. Pamiętaj, aby korektor, był jak najbardziej zbliżony do koloru Twojej cery, tylko wtedy nie będzie się odznaczał. Nie przesadzaj też z ilością korektora, w przeciwnym nie będzie to wyglądało naturalnie.

Redakcja poleca

REKLAMA