POLECAMY

Przesada czy kolejny genialny trend z Instagrama?

Wypróbujecie na sobie?
Przesada czy kolejny genialny trend z Instagrama? fot. FREE

Trend na konturowanie zaczęła Kim Kardashian. Błyskawicznie podchwyciły go wszystkie blogerki, przez co w kilka dni zawładnął całym Instagramem. Kwestią czasu było tylko wymyślanie kolejnych partii ciała, które w ten sposób można upiększać. Konturowano już nogi, szyję czy biust. Teraz przyszedł moment na konturowanie... oczy. Naszym zdaniem, to tylko wykorzystywanie modnego słowa w celach marketingowych - coś takiego jak "konturowanie oczu" znamy już od dawna. Na czym polega?

fot. ONS/kolaż Polki.pl

Konturowanie oczu to nic innego jak rozświetlenie. Makijaż jest podobny do smoky eyes, jednak stosujemy wyłącznie perłowe i półmatowe kosmetyki. Najważniejszym akcentem jest podkreślenie wewnętrznych kącików mocno połyskującym cieniem - dziewczyny z ciepłą karnacją powinny używać złoto-beżowym odcieni, a te z chłodną srebrnych i białych.

Do konturowania oczu najlepiej sprawdzą się kosmetyki o kremowej konsystencji. Taki makijaż sprawdzi się nie tylko przy większych wyjściach, z powodzeniem możecie dodać blasku i głębi spojrzeniu również na co dzień. Zrezygnujcie wtedy z mocnych kolorów, wybierajcie brązowo-beżowe cienie. Dodajcie do nich mocno wytuszowane rzęsy, usta muśnięte błyszczykiem i róż na policzki.

Więcej o modnym makijażu:

Pastelowe kosmetyki do makijażu
Kosmetyki na niedoskonałości
Kosmetyczny zamiennik - rozświetlacz The Balm

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
czekam z niecierpliwością na konturowanie pusi.