Hi-Tech Collagen Therapy fot. Materiały prasowe

Kompleksowe odmłodzenie skóry z Hi-Tech Collagen Therapy

Hi-Tech Collagen Therapy wykorzystuje synergię aż 4 różnych metod pobudzających produkcję włókien kolagenowych. Żaden inny zabieg tak silnie i efektywnie nie odmładza skóry od środka – przy minimalnym okresie rekonwalescencji. Przedstawiamy autorską terapię specjalistów Kliniki Strzałkowski.
08.01.2021 14:55
Hi-Tech Collagen Therapy fot. Materiały prasowe

Ten zabieg to prawdziwa terapia młodości. Poprawa wyglądu jest skutkiem silnej stymulacji skóry do przebudowy kolagenu. Hi-Tech Collagen Therapy wykorzystuje synergię aż 4 różnych metod pobudzających produkcję włókien kolagenowych (każda z nich sama w sobie jest hitem w gabinetach!), a także „kontynuację” w postaci zaleconej pielęgnacji i terapii nutrikosmetykami.

Na czym polega Hi-Tech Collagen Therapy?

Jest to autorska terapia odmładzająca i ujędrniająca skórę, opracowana przez dra Franciszka Strzałkowskiego zgodnie z ideą „minimal invasive – maximum effective therapy”. Jej celem jest biostymulacja skóry, czyli pobudzenie fibroblastów do produkcji nowego, zdrowego kolagenu. Składa się z 4 etapów wykonywanych w trakcie jednej wizyty (trwa ona ok. 1,5 godziny, jeśli zabieg wykonujesz na twarz, szyję i dekolt). Są to:

 • Mezoterapia kolagenem nowej generacji

Kolagen w specjalnie opracowanej formule, podawany techniką mezoterapii, pobudza produkcję włókien kolagenowych w skórze, prowadząc do jej silnej rewitalizacji i przebudowy. Zabieg wykonywany jest urządzeniem Vital Injector 2 – jest to tzw. mezoterapia próżniowa wieloigłowa, która zapewnia równomierne podanie preparatu bez bólu (nie ma konieczności stosowania znieczulenia) i siniaczków.

 • Resurfacing laserem frakcyjnym CO2

Ten etap wykonuje się zaraz po mezoterapii (laser nie uszkadza podanego wcześniej preparatu), co dodatkowo pobudza produkcję kolagenu w skórze. Ponadto jego działanie zapewnia wyrównanie kolorytu skóry, redukcję drobnych zmarszczek, zagęszczenie skóry i poprawę jej napięcia.

 • Nałożenie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe jest naturalną substancją pozyskiwaną z własnej krwi pacjenta (po przygotowaniu w specjalnej tzw. wirówce). Ma silne właściwości regenerujące dzięki wysokiej zawartości czynników wzrostu.

Osocze pobudza skórę do przebudowy, prowadzi do jej ujędrnienia i zagęszczenia, niweluje drobne zmarszczki, nadaje skórze wypoczęty i jednolity wygląd, ponadto przyspiesza proces regeneracji po laseroterapii. Osocze jest aplikowane bezpośrednio na skórę (a nie podawane iniekcyjnie) – jego efektywność jest bardzo wysoka, ponieważ mezoterapia i laser „frakcjonują” skórę, a tym samym wielokrotnie zwiększają wchłanialność nakładanych na nią substancji.

 • Kriostymulacja

Pobudza skórę i jednocześnie łagodzi jej zaczerwienienie po laseroterapii. Na tym jednak zabieg się nie kończy. Z gabinetu wychodzisz z zestawem produktów pielęgnacyjnych (krem nawilżająco-regenerujący + krem z filtrem SPF 50+ z kompleksem wybielającym) i miesięczną suplementacją francuskiej marki D-LAB Nutricosmetics na bazie naturalnych składników o specjalnie skomponowanym składzie – ich stosowanie wzmocni efekt biostymulacji i przyspieszy gojenie skóry po zabiegu.


fot. Materiały prasowe

Czy to boli?

Dr Franciszek Strzałkowski jest anestezjologiem i bardzo dba o komfort swoich pacjentów podczas wszystkich zabiegów estetycznych (wiele osób mówi, że u niego zabiegi nie bolą!). Hi-Tech Collagen Therapy została opracowana w taki sposób, że w większości przypadków nie jest konieczne stosowanie znieczulenia. Mezoterapia urządzeniem Vital Injector 2 jest praktycznie bezbolesna, a zabieg laserowy jest przeprowadzany bardzo szybko i sprawnie – krem znieczulający jest nakładany wyłącznie na delikatną okolicę oczu. Na koniec skóra jest „uspokajana” specjalną chłodziarką medyczną (etap kriostymulacji), dzięki czemu nie jest spuchnięta i mocno zaczerwieniona po zabiegu, a rekonwalescencja trwa zdecydowanie krócej.

Kiedy widać efekty?

Poprawa napięcia, rozświetlenie i wygładzenie skóry są widoczne praktycznie zaraz po zabiegu! Na pełen efekt trzeba jednak poczekać minimum miesiąc (do 6 miesięcy) – tyle bowiem trwa pełna przebudowa kolagenu, wspomagana pielęgnacją i suplementacją.

Czy zabieg trzeba powtarzać?

Dzięki synergicznemu oddziaływaniu na skórę i jej silną biostymulację, w większości przypadków już jeden zabieg daje satysfakcjonujący i spektakularny efekt odmłodzenia. Kolejny można powtórzyć nie wcześniej niż po 6 tygodniach, jeśli jest takie wskazanie.

Komu polecany jest zabieg?

Zarówno osobom po 40-45. roku życia, u których są widoczne objawy starzenia się skóry i utraty jej jędrności, jak i młodszym, ok. 30-35. roku życia – jako kompleksowa profilaktyka przeciwstarzeniowa. Dzięki temu, wykonując zabieg regularnie, np. dwa razy w roku, wolniej będziesz się starzeć. Najlepszymi wskazaniami do Hi-Tech Collagen Therapy są:

 • drobne zmarszczki,
 • utrata elastyczności skóry,
 • niejednolity koloryt,
 • wiotkość skóry,
 • opadanie tkanek,
 • pojawienie się tzw. chomików,
 • utrata młodzieńczego owalu,
 • zmarszczki wokół oczu,
 • sińce pod oczami,
 • skóra „zmęczona”, szara, zniszczona (np. słońcem),
 • objawy starzenia się szyi i dekoltu.


fot. Materiały prasowe

Jak pielęgnować skórę po zabiegu?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii hi-tech oraz kriostymulacji po laseroterapii skóra tuż po zabiegu nie jest mocno zaczerwieniona ani spuchnięta (jej gojenie przyspiesza też nałożenie osocza bogatopłytkowego). Musisz się jednak przygotować na to, że widoczna będzie charakterystyczna „kratka” po laserze frakcyjnym. Dlatego zabieg dobrze jest zrobić przed weekendem – zwykle rekonwalescencja trwa 1-2 dni, a trzeciego dnia można wykonać makijaż i spokojnie wrócić do codziennych aktywności. Po zabiegu zalecane jest stosowanie kremów otrzymanych w gabinecie oraz bezwzględnie – ochrony przeciwsłonecznej. Proces gojenia przyspieszają też suplementy D-LAB Nutricosmetics, których kompozycja została specjalnie opracowana pod kątem tego zabiegu.

Chcesz dowiedzieć się więcej i skorzystać ze zniżki na zabieg Hi-Tech Collagen Therapy? Weź udział w LIVE z dr. Franciszkiem Strzałkowskim już 13 stycznia o 20:00 na FACEBOOKU.

Klinika Strzałkowski
ul. Dzielna 21 lok. 16
01-029 Warszawa
tel. 668 830 516, 22 24113 88
www.klinikastrzalkowski.pl