POLECAMY

Kompleks deglikacyjny odpowiedzią na starzenie się skóry?

To jedno z najnowszych odkryć w dziedzinie urody.
Małgorzata Machnicka / 9 miesięcy temu
Kompleks deglikacyjny odpowiedzią na starzenie się skóry? fot. Fotolia

Starzenie się skóry to jeden z najczęściej poruszanych tematów w dziedzinie kosmetologii. I nic dziwnego, bo która z nas nie chciałaby na jak najdłużej zachować młody wygląd? To niesamowite, że odkryto już blisko 300 teorii starzenia i ciągle powstają kolejne! Najnowsza dotyczy tego związanego z dietą a konkretnie z cukrem. I jest hitem.
 
Czy wiedziałaś, że z upływem czasu, pod wpływem działania glukozy następuje zanik struktury włókien utrzymujących jędrność i napięcie skóry? Zjawisko to, nazywane glikopochodnym (glikacyjnym) starzeniem się skóry, polega na sieciowaniu włókien cząsteczkami cukru, przez co tracą one swoje właściwości. Szkielet białkowy, dzięki któremu skóra jest elastyczna i sprężysta, ulega stopniowej degradacji, a procesy metaboliczne ulegają spowolnieniu. Brzmi mało przyjemnie, prawda?
 
Na szczęście na rynku są dostępne zabiegi i kosmetyki, dzięki którym możliwe jest spowolnienie tego procesu. Tak zwana antyglikacja to zapobieganie reakcji między glukozą a kolagenem, czyli w skrócie cofanie procesu starzenia glikopochodnego.
 
Jednym z takich zabiegów jest RE A.G.E VIT C dostępny w salonach Dermika Salon&SPA. Peptydowy kompleks deglikacyjny, zawarty w produktach do zabiegu RE A.G.E. aktywnie przeciwdziała skutkom procesu glikacji. 

Jakie jest jego główne działanie?

Przede wszystkim redukuje i odwraca negatywne skutki starzenia glikopochodnego już na wczesnym etapie:
  • uwalnia kolagen od cząsteczek cukru
  • przywraca jego strukturze elastyczność i dynamizm
  • poprawia jędrność skóry
  • poprawia napięcie skóry

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)