Leki hormonalne powinny być indywidualnie dobierane

Kiedy leczyć trądzik hormonalnie?

Próbowałaś już pozbyć się trądziku różnymi sposobami? Maści, kosmetyki i okłady jednak nie pomagają? Może Twój trądzik jest przyczyną nadmiaru hormonów? Warto w tym wypadku poprosić lekarza o dobór odpowiednich środków.
/ 18.10.2010 10:28
Leki hormonalne powinny być indywidualnie dobierane

Dużą rolę w powstawaniu zmian trądzikowych odgrywają zaburzenia hormonalne. Na gruczołach łojowych znajdują się receptory dla androgenów oraz pochodnych testosteronu - hormonów płciowych. U osób predysponowanych w gruczołach łojowych jest zwiększona wrażliwość na owe hormony. Szczególnie u kobiet nadmiar androgenów i testosteronu powoduje nasilone powstawanie trądziku. Dlatego też jedną z metod leczenia zmian trądzikowych jest leczenie hormonalne.

Za co są odpowiedzialne androgeny?

Zobacz także: Sposoby na trądzik

Androgeny wpływają na aktywność wydzielniczą gruczołów łojowych. Hormony te wpływają na wzrost wydzielania łoju, o czym świadczy fakt, że mężczyźni niewrażliwi na androgeny, nie chorują na trądzik. Za zaburzeniami hormonalnymi przemawia też nasilenie zmian trądzikowych w czasie menstruacji, a także większe nasilenie zmian w miejscach występowania mieszków włosowych na twarzy.

Czytaj więcej na serwisie: Nastolatek i zdrowie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/31.05.2013 21:48
tabletki hormonalne działają i tylko to pomogło dla mnie...
/24.01.2011 17:29
Mnie lekarz przepisał sylvie30 i faktycznie buzia ślicznie się wygoiła, taka brzydka cera potrafi człowiekowi zryć psychikę. Na szczęście żadnych efektów ubocznych brania pigułek nie miałam.