POLECAMY

Kawior na idealną cerę

Twoja twarz jest pomarszczona, odwodniona i podrażniona? Postaw na kosmetyki z kawiorem! Sprawdź dlaczego!
Kawior na idealną cerę fot. Fotolia

Jak działa kawior na skórę?

Kosmetyczny kawior jest doskonałym źródłem białka, które stymuluje prawidłowy wzrost tkanek skóry, a przede wszystkim odżywia je. Jest ważnym składnikiem pielęgnacji szczególnie cery dojrzałej. Chroni on bowiem skórę przed zgubnym wpływem wolnych rodników, które przyspieszają proces starzenia. Dzięki zawartości witamin (A, D i E) skóra dłużej zachowa młody wygląd. Cenne składniki rybiej ikry to również minerały – fosfor, jod, cynk, magnez, wapń, krzem i selen.

Kawior zwiększa zawartość elastyny i kolagenu w skórze – nawilża i uelastycznia ją. Wyciąg z ikry jest częstym składnikiem luksusowych kremów odżywiających skórę (również wokół oczu, na dekolcie), działających przeciwzmarszczkowo.

Kosmetyki z kawiorem - dla starszych i młodszych

Młodsze kobiety też skorzystają z zalet kawioru. Świetnie działa bowiem na skórę zmęczoną, poszarzałą, suchą i pozbawioną blasku. Jeśli na przykład pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu, krem z kawiorem świetnie odżywi wysuszoną skórę twarzy. Kawior neutralizuje negatywny wpływ na skórę takich czynników jak zanieczyszczenie środowiska, stres czy dym tytoniowy.


Fot. Fotolia

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/2 lata temu
Myślę że zamiast kupować drogie kosmetyki z kawiorem w których kawioru jest kilka procent, lepiej kupić raz w miesiącu kawior i zrobić sobie z niego maseczkę