Jesienne makijaże

Żegnamy letnie pastelowe kolory. Teraz trudno się będzie obyć bez czerwieni, nasyconego fioletu, energetycznego oranżu.
/ 11.10.2006 14:01
makijaz1.jpgZielone powieki
W tym kolorze najlepiej blondynkom i szatynkom z piwnymi oczami. Kształt oczu można podkreślić czarną konturówką, usta beżową lub różową matową szminką. Trzeba pamiętać, że zielony kolor uwydatnia wszelkie niedoskonałości. Zanim więc po niego sięgniesz, cienie lub obrzęki pod oczami zatuszuj korektorem.
makijaz01.jpg
1. Cienie do powiek, Quatro, Gosh, 6,90 zł.
2. Cienie, ArtDeco, cena w komplecie, 36 zł

Fiolet na oku
Elegancki makijaż dla brunetek i szatynek o regularnych rysach. To tak wyrazisty kolor, że wystarczy nałożyć go tylko na ruchomą część powieki. Fioletowy makijaż pięknie wygląda na lekko opalonej cerze. Jeśli nie masz zaufania do samoopalacza, muśnij policzki i skronie pudrem brązującym. Na koniec obowiązkowo jasna, różowa szminka – i gotowe!
makijaz04.jpg
1. Zielony cień do powiek, Vertigo, Inglot, 9 zł.
2. Fioletowy cień, Vertigo, Inglot, 9 zł

Róż na policzkach
Subtelny rumieniec upiększa, odmładza, dodaje oczom blasku, a twarzy świeżości. Do zimnej karnacji wybieraj chłodne odcienie różowego, do ciepłej – koralowy, brzoskwiniowy. Róż z perłowymi lub złocistymi drobinkami świetnie wygląda wieczorem. Na dzień najlepiej wybrać matowy. Makijażyści nakładają róż nie tylko na policzki. Ożywiają nim twarz, muskając brodę i miejsce pod brwiami.
makijaz03.jpg
1. Róż do policzków z odbijającymi światło drobinkami, Pastel Joues, Bourjois, 42 zł.
2. Puder, Mozaika, Mon Ami, 11 zł

Mocne kolory na ustach
Uwaga! Przy tak wyraźnych ustach oczy podkreślamy najwyżej mascarą. Wybierając pomadkę, weź pod uwagę kolor swoich włosów i oczu. Malinowa lub fioletowa szminka będzie najlepsza dla brunetek i szatynek z brązowymi i zielonymi oczami, rudowłosym dziewczynom pasują ciepłe odcienie czerwieni, platynowe blondynki powinny wybrać mocny róż, a ciepłe blondynki – szminki koralowe, czerwonopomarańczowe.

1. Lśniąca szminka, Shine Supreme, Avon, 29,90 zł.
2. Pomadka, Graphic, Pupa, 51 zł.
3. Konturówka do ust, Soft Lipliner, Bell, 6 zł.
4. Błyszczyk, Carlo di Roma, ok. 10 zł.
5. Szminka, Full Volume, Rimmel, 20 zł

Czarna kreska
Kiedyś nieodłączny element makijażu wieczorowego. Teraz mile widziana na co dzień. Pięknie podkreśla kształt oczu, dodaje tajemniczości i seksapilu. Można ją narysować tylko na górnej powiece albo na obu (jeśli masz małe oczy – tylko na górnej).

1. Mascara Lash Stylist, Maybelline New York, 29,90 zł.
2. Czarna kredka do oczu, Astor, 27,90 zł

Aleksandra Jaworska/ Przyjaciółka
Foto: Medium, Astor, Edipresse