POLECAMY

Jak wybrać idealny peeling do twarzy?

Na co zwracać uwagę?
Jak wybrać idealny peeling do twarzy? fot. FREE/kolaż polki.pl

Peeling to kosmetyk niezbędny w pielęgnacji cery. Dlaczego? Naskórek, czyli wierzchnia warstwa skóry, ciągle się odnawia. Nowe komórki przesuwają się ku powierzchni i w końcu zastępują stare, które rogowacieją i obumierają. Dlatego, tak ważne jest systematyczne złuszczanie obumarłego naskórka.

Dlaczego trzeba złuszczać martwy naskórek?

Młoda, zdrowa skóra regeneruje się zazwyczaj w 28-dniowych cyklach. Im więcej mamy lat, tym jej odnowa przebiega wolniej - po 30. roku życia może trwać nawet 40 dni. Martwe komórki nawarstwiają się, skóra staje się szorstka, szara, a zmarszczki są bardziej widoczne. Złuszczając skórę za pomocą peelingu, dokładnie ją oczyszczasz i dopingujesz do szybszej regeneracji. Dzięki temu lepiej wchłania mleczka i balsamy nawilżające.

Dodatkowo masując skórę poprawiasz krążenie, co usprawnia dostarczanie tlenu i składników odżywczych. Po peeling najlepiej sięgać 2 razy w tygodniu, przy cerze suchej i wrażliwej wystarczy raz w tygodniu.

Jak wybrać najlepszy peeling do twarzy?

1. Peeling klasyczny - sprawdzi się przy skórze tłustej, mieszanej i normalnej. Może być drobnoziarnisty (do twarzy) lub z grubszymi ziarenkami (do całego ciała). Najlepiej żeby zawierał zmielone pestki brzoskwiń, łupiny orzechów, granulki syntetyczne, sól albo cukier.

2. Peeling enzymatyczny - doskonały do cery suchej, wrażliwej i naczynkowej. Zawiera enzymy z owoców, które rozpuszczają zrogowaciałe komórki naskórka, ułatwiając ich usuwanie. Peeling enzymatyczny działa łagodniej niż klasyczny. Nakłada się go na suchą skórę, pozostawia na kilka minut i spłukuje.

3. Peeling gommage - używaj go gdy masz skórę normalną, mieszaną lub tłustą. Jest delikatny zawiera bardzo drobno zmielone zboża i nakłada się go na twarz jak maseczkę. Gdy zaschnie, ściera się go z twarzy palcami (gommage z franc. ścieranie gumką), a następnie dokładnie zmywa wodą.

4. Peeling peel off - do cery normalnej i mieszanej. Ma postać prawie przezroczystej galaretki, która po zaschnięciu tworzy na twarzy cienką błonkę. Ściąga się ją po kilkunastu minutach (gdy już dokładnie wyschnie), a wraz z nią warstwę martwego naskórka.

Na podstawie tekstu z miesięcznika Vita

Więcej kosmetycznych porad:

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)