POLECAMY

Jaki makijaż dla rudej i piegowatej o jasnej karnacji?

Jestem typowym rudzielcem, a moją twarz pokrywają piegi. Raczej się nie maluję, bo wyglądam nienaturalnie. Może źle dobieram kolory? Jak powinien wyglądać mój make up? Proszę o radę. Aga z Łeby
Jaki makijaż dla rudej i piegowatej o jasnej karnacji?

Masz wielkie szczęście posiadając urodę słodkiego rudzielca z buzią pełną zalotnych piegów! Ciepłe typy kolorystyczne to rzadkość w naszej szerokości geograficznej. Podkreślaj swoją urodę wszelkimi ciepłymi kolorami, barwami ziemi, jak i tymi zwierzęcymi. Pamiętaj o złocie, żółcieniach, oranżach, odcieniach rdzy, winnym odcieniu czerwieni, musztardzie, starym złocie, cynamonie, kości słoniowej, kolorze szampana, śliwce, khaki i oczywiście wszelkich brązach. Stosuj delikatne podkłady, aby nie zakryły piegów, to Twój ogromny atut.

Zobacz także: Jak powinna się malować pani jesień?

Jeśli masz czerwone przebarwienia stosuj zielony korektor pod podkład, zniweluje on zaczerwienienia. Wybieraj róże w kolorach moreli, łososia lub koralu. Koniecznie zmień czarną maskarę na brązową. Czerń maskary zbyt mocno rzuca się w oczy i odwraca od Ciebie uwagę. Brąz złagodzi twoje spojrzenie i nada mu zalotności.

Jeśli masz jasne brwi podkreśl je lekko cieniem, łącząc delikatny brąz i beż - podkreślone brwi nadadzą charakteru Twojej twarzy. Niech Twoją główną maksymą w makijażu będą ciepłe kolory, kojarzące się ze słoneczną i barwną jesienią. 

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)