Masz ochotę na seksowny tatuaż? Zanim zdecydujesz się na trwały, wypróbuj ten

Zdobi skórę jak biżuteria.
Aleksandra Jaworska / 6 miesięcy temu

Decyzja o trwałym tatuażu powinna być przemyślana. Jeśli wciąż się wahasz, wypróbuj niedrogie naklejki. To również prosty sposób na jednorazową zmianę wyglądu czy uzupełnienie ciekawej stylizacji. Jak zrobić sztuczny tatuaż?

Hitem lata z pewnością będą tatuaże metaliczne. Srebrne i złote efektownie mienią się na opalonym ciele i śmiało mogą zastąpić biżuterię. Wybór wzorów jest bardzo bogaty i obejmuje  strzałki, piórka, klasyczne bransolety, inicjały, imiona, sentencje.

  • Można je kupić w drogeriach i sklepach internetowych.
  • Ich aplikacja jest bardzo prosta. Jeśli tatuaż jest w zestawie ostrożnie wycinamy wybrany wzór z kartonika. Po oderwaniu folii zabezpieczającej sztuczny tatuaż przykładamy do  czystej (nieposmarowanej balsamem) i osuszonej skóry.
  • Następnie przez pewien czas zwilżamy go wodą za pomocą wacika czy ręcznika. Czas ten zależy od producenta i najlepiej sprawdzić na opakowaniu, ile wynosi.
  • Później odrywamy delikatnie kartonik, na którym znajdował się tatuaż, czekamy około 2 minut i gotowe!

Ile trzyma się sztuczny tatuaż?

Tatuaż nie wymaga szczególnej pielęgnacji. Utrzymuje się na skórze kilka dni, zwykle od 2 do 5. Częsty kontakt z wodą, pocieranie przy myciu oraz umieszczenie tatuażu w miejscu narażonym na otarcia (np. zgięcie łokcia), skraca ten czas.

Jeśli sztuczny tatuaż chcemy usunąć zanim sam się zmyje, wystarczy zmyć go wacikiem nasączonym oliwką, mleczkiem kosmetycznym lub roztworem alkoholu. Warto w tym miejscu nawilżyć skórę balsamem. 

W naszej galerii znajdziesz przykłady modnych tatuaży.

Inne kosmetyczne nowości:TOP 5 na maj 2018 - wybór działu Moda i Uroda
Czy oczyszczanie twarzy u kosmetyczki może zaszkodzić?
Miya - kosmetyki dla aktywnych nowoczesnych kobie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)