POLECAMY

Jak zostać wizażystką

Makijaż to twoja pasja? Sprawdź, jak krok po kroku wygląda droga do zdobycia zawodu wizażystki!
Jak zostać wizażystką fot. FREE

Radzi Katarzyna Kozłowska-Kołodziejska - Art Director Professional School of Make-up & Style Kozlowskavisage w Warszawie.


- Kurs makijażu to zdecydowanie za mało, by zostać wizażystką, ale może być świetnym sprawdzeniem własnych predyspozycji. Na różnego rodzaju krótkie kursy może zgłosić się każdy, niezależnie od wieku i umiejętności.


- Nauka w szkole to najlepsza droga do zdobycia wiedzy i praktyki (jest bardzo pożądana przez pracodawców). Należy jednak pamiętać, że to tylko początek inwestowania w naukę. Aby być dobrym fachowcem, należy się nieustannie doszkalać (minimum raz na rok) na różnego rodzaju warsztatach i kursach dla osób zaawansowanych.


- Ważna renoma. Pracodawcy często sprawdzają pochodzenie dyplomu, dlatego warto wybrać najlepszą szkołę i sprawdzić jej profil kształcenia (jeśli chcesz pracować w teatrze, nie wybieraj szkoły kształcącej pod kątem pracy przy sesjach modowych (fashion).


- Nie dla każdego. Nie zdziw się, jeśli zgłaszając się do szkoły, będziesz musiała przejść testy i egzaminy. Nie sprawdzają one wiedzy, ale predyspozycje do zawodu wizażystki. Tak postępują najlepsze szkoły, które dbają o wysoki poziom absolwentów.
Tagi: makijaż
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/rok temu
No, Dziewulscy to chyba najszybsza droga do zostania prawdziwej klasy makijażystką. Sama się zastanawiam nad tym wyborem, kwestia skończenia liceum i przeniesienia się do Warszawy :)
/rok temu
Uważam, że każdy sposób na rozwój własnego talentu jest dobry :) a o szkole Dziewulskich słyszałam i widziałam wiele ciekawych recenzji. Jeśli ktoś planuje swoją pracę zawodową połączyć ze sztuką i pasją- to idealne rozwiązanie dla takich osób :)
/rok temu
Szkoła Dziewulskich ma to coś czego innym brakuje. Nie chodzi mi tu tylko o prestiż czy znajomości. Ma siłę przebicia i starają się też nauczyć tej cechy swoich podopiecznych. Ja decydując się na taką karierę zawodową, na pewno rozważyłabym tę szkołę :)
POKAŻ KOMENTARZE (4)