Jak zmatowić usta?

Matowe wykończenie ust jest bardzo modne w tym sezonie. Podpowiadamy jak samodzielnie stworzyć gorący makijaż ust, nawet z błyszczącą pomadką.
/ 16.04.2013 07:44

Matowe wykończenie ust jest bardzo modne w tym sezonie. Podpowiadamy jak samodzielnie stworzyć gorący makijaż ust, nawet z błyszczącą pomadką.

Jak zmatowić usta?

eyeshadowlipstickidea.com

Matowe usta są eleganckie inaczej, pełne barwy, wyraziste, pasujące do kobiet odważnych i idących z duchem czasu. Matową pomadkę można oczywiście kupić ale, jak podpowiadają wizażyści, zbyt częste używanie tego kosmetyku bardzo wysusza naskórek ust i powoduje że wargi stają się spierzchnięte, popękane, po prostu nieatrakcyjne.

Na szczęście są sposoby na to jak mieć usta matowe i zdrowe. Cała idea polega tutaj na używaniu zwykłych błyszczących pomadek, które pełne są wosków i substancji nawilżających i wierzchnim jedynie matowaniu.

Jak zmatowić usta?

Fot.sweetstyleofmine.co.uk, portobellojewelry.com,

Oto 3 sprawdzone sposoby na zmatowienie błyszczącej pomadki:

1. Z różem

Nakładasz pomadkę na całe usta. Następnie palec otaczasz w matowym różu o kolorze zbliżonym do szminki i odciskasz go kilkakrotnie na ustach. Czynność powtarzasz aż do całkowitego zmatowienia naskórka.

2. Z chusteczką

Na usta nakładasz najpierw korektor jako bazę. Potem aplikujesz szminkę a na koniec odciskasz usta w higieniczną chusteczkę tak aby pozbyć się połysku. Czynność nakładania pomadki i odciskania powtarzasz kilkakrotnie.

3. Z pudrem

Aplikujesz na usta pomadkę. Następnie pędzlem umoczonym w transparentnym sypkim pudrze lekko oprószasz wargi.

Jeśli mimo wszystko zdecydujesz się na matową szminkę, pilnuj, aby zawsze po zmyciu makijażu obficie nawilżać usta balsami a także kremem do oczu. Na wieczór warto też zafundować wargom maseczkę z miodu pozostawioną na 20 minut. Często matowane usta warto też regularnie złuszczać za pomocą delikatnego peelingu lub masażu szczoteczką do zębów – matowa warstwa pomadki znacznie bardziej podkreśla suche skórki, które w przeciwieństwie do matu nie są wcale trendy!

 

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)