POLECAMY

Jak zakryć nieznośny trądzik?

Od kilku lat mam problem z trądzikiem. Jest tak widoczny, że nie mogłabym wyjść z domu bez makijażu. Nie wiem jednak, jak się malować, żeby skutecznie zatuszować trądzik, a mimo to mieć ładny, estetyczny makijaż. Proszę o radę. Zuza z Płocka
Jak zakryć nieznośny trądzik?

Trądzik i piękny makijaż? Nic prostszego! Musisz tylko zaopatrzyć się w kryjący podkład, ale nie zbyt ciężki i obowiązkowo w zielony korektor do stosowania pod makijaż. Zielony kolor korektora zneutralizuje zaczerwienienia, które dodatkowo przykryte podkładem znikną zupełnie. 

Zobacz także: Kiedy leczyć trądzik hormonalnie?

Krostki i wszelkie czerwone niedoskonałości pokryj cienką warstwą korektora. Na rynku są one dostępne pod wieloma postaciami: płynne, w mazaku, w ołówku lub też w kremie. Wybór należy do Ciebie. Po nałożeniu korektora zaaplikuj podkład.

Przy skórze trądzikowej ważne jest, aby ilość nakładanych produktów nie była zbyt duża, w innym wypadku podkład może się zważyć, co zepsuje efekt końcowy. Dlatego pamiętaj, aby warstwy korektora jak i podkładu nie były zbyt grube.

Po nałożeniu podkładu przypudruj twarz pudrem sypkim, jest to zdecydowanie lżejsza forma pudru (w odróżnieniu do pudru prasowanego), dlatego możesz mieć pewność, że makijaż pozostanie lekki i naturalny.

Zobacz także: Sposoby na trądzik

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Ja żeby zakryć moje blizny po trądziku stosuję podkład cashmere 12h make-up. Naprawdę doskonale sobie radzi. O zielonym korektorze nie wiedziałam, więc nie mam, w sumie to żadnego nie stosuję bo podkład mi wystarcza, on sam tuszuje blizny w prawie 100%. Ostatnio nawet zdobył nagrodę InStyle.
/5 lat temu
http://kuferkowy.blog.pl/ tutaj mozna znalezc naprawde dobre porady jak ukrywac tradzik