POLECAMY

Jak zadbać o urodę w pracy

Zajęta obowiązkami służbowymi nie myślisz o tym, co się dzieje z twoją cerą. A ona bardzo nie lubi klimatyzacji, komputerów i jarzeniówek. Są jednak sposoby, by zmniejszyć ich szkodliwy wpływ na urodę.
Jak zadbać o urodę w pracy
Nasza skóra przez cały dzień musi bronić się przed działaniem promieniowania ultrafioletowego, wolnymi rodnikami, przesuszonym powietrzem. Na szczęście możesz jej pomóc, stosując odpowiednie kosmetyki i zmieniając nieco przyzwyczajenia.

Ach, jak sucho
W pomieszczeniach, w których pełną parą pracują klimatyzacja, centralne ogrzewanie i urządzenia biurowe, wilgotność powietrza spada niemal do zera. Skóra szybko traci wodę, staje się szorstka i podrażniona. Aby temu zapobiec, co kilka godzin spryskaj twarz mgiełką wody termalnej w sprayu. Po chwili osusz ją chusteczką higieniczną, bo parująca woda pozbawi skórę wilgoci. Pamiętaj także, by w ciągu 8 godzin pracy wypić 4–6 szklanek wody.

Którą wodę termalną w sprayu warto kupić? Pytaj i radź na uroda.pl


W biurowym otoczeniu powstaje też mnóstwo wolnych rodników. To cząsteczki tlenu, które uszkadzają komórki skóry, przyspieszając ich starzenie. Zwalczą je przeciwutleniacze, np. witaminy C i E, koenzym Q 10. Zadbaj więc o to, by twój krem na dzień posiadał w składzie te substancje.

Uwaga, światło!
Dermatolodzy są przekonani, że światło jarzeniowe w biurach ma duży wpływ na pękanie naczynek krwionośnych i podrażnienia skóry. Jarzeniówki, podobnie jak słońce, emitują promienie UVA, o wiele groźniejsze niż UVB, które wywołują opaleniznę. Przenikają one do skóry właściwej, a efekty ich działania mogą być zauważalne po latach w postaci zniszczonej zmarszczkami cery. Jedynym rozwiązaniem jest stosowanie kremu na dzień z filtrem UV, o wysokości minimum SPF 15. Jeśli stosujesz podkład z filtrami, możesz poprzestać na zwykłym kremie nawilżającym.

Lepszy minus niż plus
Komputery, faksy, drukarki, kserokopiarki, plastikowe meble, wykładziny z tworzyw sztucznych oraz kurz emitują jony dodatnie, których nadmiar źle wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. Oznacza to gorsze dotlenienie i odżywienie komórek skóry, która staje się poszarzała
i zmęczona. Dlatego postaraj się przywrócić równowagę między jonami dodatnimi i ujemnymi. Możesz to łatwo zrobić, regularnie wietrząc pokój i stawiając na biurku rośliny, które uwalniają jony ujemne, np. popularną paprotkę, geranium lub drzewko szczęścia. Ujemnie zjonizowane powietrze jest bogatsze w tlen i wolne od zanieczyszczeń, a skóra o wiele lepiej broni się przed szkodliwym wpływem środowiska.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)