POLECAMY

Jak wykonać makijaż w pięć minut?

Pewnie nie wyobrażasz sobie wyjścia z domu bez makijażu, ale też chętnie ograniczyłabyś jego wykonanie do kilku minut? Tutaj znajdziesz kilka propozycji na szybki, przepiękny i delikatny dzienny makijaż.
Jak wykonać makijaż w pięć minut?

Na początek

Obowiązkowo nałóż krem z filtrem, by chronić skórę przed promieniowaniem słonecznym. Poczekaj, aż się wchłonie. To zajmie zaledwie kilka sekund.

Skóra

Twoja skóra rano jest wypoczęta i nie potrzebuje ciężkiego podkładu. Użyj tylko korektora w płynie, by zatuszować cienie pod oczami i wszelkie zaczerwienienia. Wklep go lekko, by się wchłonął. Następnie nałóż mineralny puder.

Usta

Nałóż pomadkę lub błyszczyk. By pomadka dłużej się trzymała możesz rozgrzać ją przez 5 sekund pod strumieniem powietrza z suszarki. Jeśli wolisz, nałóż błyszczyk.

Zobacz także: Jak wymodelować kształt ust?

Oczy

Jeśli masz duże oczy, wystarczy wytuszowanie ich. Jeśli chcesz, nałóż cienie, zajmie to najwyżej minutę. Wybierz delikatne kolory, najlepiej pastelowe – jasny makijaż „otwiera” oko. Jeśli lubisz wyrazistszy make-up, zaznacz linię rzęs ciemniejszą kredką.

Policzki

Na koniec możesz nałożyć na policzki róż. Może być kolor brzoskwiniowy lub różowy – w zależności od koloru cienia. Pamiętaj o roztarciu granic koloru.

Zobacz także: Jak wymodelować twarz za pomocą bronzera i różu?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)