jak masować twarz, masaż twarzy fot. Fotolia

Jak wygładzić zmarszczki masażem

Masaż potrafi cuda! Wystarczy tylko robić go systematycznie. Poznaj 3 sposoby masowania w zależności od rodzaju zmarszczek.
/ 23.05.2013 07:52
jak masować twarz, masaż twarzy fot. Fotolia
Masaż potrafi zdziałać więcej niż najdroższy krem do twarzy. Regularnie i prawidłowo wykonywany rozluźnia napięte mięśnie, poprawia ukrwienie skóry, pomaga pozbyć się toksyn. Po zabiegu cera jest jędrna, gładsza, bardziej promienna, zmarszczki są mniej widoczne.

Masaż twarzy należy wykonywać wieczorem po starannym demakijażu. Najpierw warto podtrzymać włosy opaską, następnie trzeba twarz posmarować kremem na noc i rozpocząć masowanie.
  • Nie rozciągaj i nie szarp skóry, tylko delikatnie gładzić te miejsca, gdzie najczęściej występują zmarszczki. To rozluźni te mięśnie, których napięcie jest przyczyną powstawania bruzd.
  • Jeśli masz zmiany skórne, np. opryszczkę, wypryski, proszę unikać ich masowania. Zabieg nie jest też odpowiedni dla osób z trądzikiem i gorączką.
Rodzaje masażu twarzy:

1. Kurze łapki i drobne bruzdy

Głaszcz skórę od nasady nosa powyżej wewnętrznych kącików oczu. Przesuwaj palce wzdłuż brwi ku zewnętrznym kącikom i z powrotem pod oczami.

2. Fałdy nosowo-wargowe

Ugniataj palcami linie około 20 razy. Na dolnych końcach zmarszczek uciśnij lekko skórę i przesuń palce ukośnie ku górze – to podniesie opadające kąciki ust.

3. Lwia zmarszczka i głębokie linie

Energicznie zakreślaj palcami spiralki w okolicy tzw. lwich zmarszczek, następnie wygładzaj czoło, masując skórę pionowo od brwi do linii włosów.

radziła: kosmetyczka Ewelina Grabarczyk, salon Stylovo