fale, fryzura, lato 2010, beach look fot. FREE

Jak wyglądać dobrze po imprezie

Nieprzespana noc nie służy naszej urodzie. Są jednak sposoby, które pozwalają szybko odzyskać dobrą formę. Oto one...
/ 18.02.2011 06:10
fale, fryzura, lato 2010, beach look fot. FREE

Po powrocie do domu

• Uchyl okno.
Świeże powietrze sprawi, że głowa będzie cię mniej bolała, a cera się dotleni i ładnie zaróżowi.

• Wypij szklankę wody.

• Śpij na wysokiej poduszce – zapobiegniesz obrzękom pod oczami.

Na drugi dzień

Dodaj energii zmęczonej skórze 
Najważniejsze jest dokładne zmycie makijażu i oczyszczenie porów przed pójściem spać. W przeciwnym razie skóra nie będzie w stanie się zregenerować. Rano natomiast zrób delikatny peeling. Zabieg ten odświeży naskórek i sprawi, że substancje odżywcze zawarte w kremie lepiej wnikną w skórę. Najlepiej zadziała preparat z witaminą C, który rozświetli cerę (np. Rozświetlający krem na dzień, Lumene; Krem nawilżający z witaminą C, Auriga).


Usuń obrzęki pod oczami

Jeśli obudziłaś się z opuchlizną pod oczami, zrób delikatny masaż. Uciskaj powieki opuszkami palców od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego (zacznij od dolnej powieki). Możesz także przyłożyć do skóry kostki lodu owinięte w chusteczkę lub zrobić okłady ze schłodzonych torebek herbaty.


Ukryj niedoskonałości

Szarość cery zamaskuj, używając rozświetlającej bazy. Nanieś ją na twarz, a następnie rozsmaruj podkład. Z kolei sine podkówki
pod oczami ukryj korektorem i przypudruj. Wewnętrzne kąciki oka możesz rozświetlić jasnym cieniem do powiek. Odrobiną różu podkreśl kości policzkowe, to doda twarzy świeżości. Unikaj cieni do powiek i szminek w mocnych kolorach.


Masz pytanie dotyczące urody? Zadaj je na uroda.pl