POLECAMY

Jak wyglądać dobrze po imprezie

Nieprzespana noc nie służy naszej urodzie. Są jednak sposoby, które pozwalają szybko odzyskać dobrą formę. Oto one...
Jak wyglądać dobrze po imprezie fot. FREE

Po powrocie do domu

• Uchyl okno.
Świeże powietrze sprawi, że głowa będzie cię mniej bolała, a cera się dotleni i ładnie zaróżowi.

• Wypij szklankę wody.

• Śpij na wysokiej poduszce – zapobiegniesz obrzękom pod oczami.

Na drugi dzień

Dodaj energii zmęczonej skórze 
Najważniejsze jest dokładne zmycie makijażu i oczyszczenie porów przed pójściem spać. W przeciwnym razie skóra nie będzie w stanie się zregenerować. Rano natomiast zrób delikatny peeling. Zabieg ten odświeży naskórek i sprawi, że substancje odżywcze zawarte w kremie lepiej wnikną w skórę. Najlepiej zadziała preparat z witaminą C, który rozświetli cerę (np. Rozświetlający krem na dzień, Lumene; Krem nawilżający z witaminą C, Auriga).


Usuń obrzęki pod oczami

Jeśli obudziłaś się z opuchlizną pod oczami, zrób delikatny masaż. Uciskaj powieki opuszkami palców od wewnętrznego kącika oka do zewnętrznego (zacznij od dolnej powieki). Możesz także przyłożyć do skóry kostki lodu owinięte w chusteczkę lub zrobić okłady ze schłodzonych torebek herbaty.


Ukryj niedoskonałości

Szarość cery zamaskuj, używając rozświetlającej bazy. Nanieś ją na twarz, a następnie rozsmaruj podkład. Z kolei sine podkówki
pod oczami ukryj korektorem i przypudruj. Wewnętrzne kąciki oka możesz rozświetlić jasnym cieniem do powiek. Odrobiną różu podkreśl kości policzkowe, to doda twarzy świeżości. Unikaj cieni do powiek i szminek w mocnych kolorach.


Masz pytanie dotyczące urody? Zadaj je na uroda.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)