POLECAMY

Jak wydłużyć okrągłą twarz przy pomocy makijażu?

Jestem bardzo szczupła, ale mam okrągłą twarz. Staram się to ukrywać pod włosami, ale nie zawsze jest to możliwe. Chciałabym skorygować to makijażem. Czy są jakieś triki w makijażu, które sprawią, że moja twarz będzie wyglądała na dłuższą i szczuplejszą? Daga ze Skierniewic
Jak wydłużyć okrągłą twarz przy pomocy makijażu?

Jeśli masz okrągłą twarz i chcesz wydłużyć ją przy pomocy makijaży tak, aby efekt utrzymał się cały dzień, powinnaś zaopatrzyć się w dwa podkłady, jeden podstawowy w odpowiednim dla Ciebie kolorze, a drugi ciemniejszy, a to wszystko po to, aby wykonać tzw. modelaż twarzy na mokro. Modelarzu dokonuje się, aby skorygować te partie twarzy, które go wymagają, czyli są duże, wystające lub zakrzywione.

Zobacz także: Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Po nałożeniu podkładu podstawowego przystąp do aplikacji podkładu ciemnego, pamiętając o jednej, podstawowej zasadzie: to, co chcesz schować makijażem (podkładem) musi być pomalowane na ciemno. W tym wypadku, jeśli chcesz skorygować okrągły kształt buzi powinnaś nanieść ciemny podkład na partie twarzy od skroni aż do żuchwy. Ciemny podkład naniesiony na te miejsca optycznie je schowa, co da wrażenie wydłużenia i wyszczuplenia twarzy.

Ważne jest, abyś pamiętała o dokładnym roztarciu granic pomiędzy podkładami i nałożeniu podkładu również na uszy. Ciemny podkład modelujący Twoją twarz jest już nałożony na całym pasie od skroni po żuchwę, a ucho nie powinno pozostać bledsze, będzie to wyglądać nienaturalnie. Teraz przypudruj twarz i gotowe! 

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj eksperta (lifestyle@next.pl). Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)