POLECAMY

Jak wybrać peeling medyczny

Peeling medyczny wspomaga leczenie trądziku, likwiduje przebarwienia i blizny, stanowi świetną profilaktykę przeciwstarzeniową. Sukces terapii tkwi w jego odpowiednim wyborze!
Jak wybrać peeling medyczny fot. FREE
Jeśli masz trądzik i uporczywe zaskórniki, najodpowiedniejsze będą peelingi z betahydroksykwasami – BHA (np. z kwasem salicylowym) lub alfahydroksykwasami – AHA (np. kwasem glikolowym, mlekowym) lub połączenie obu rodzajów kwasów. Dobrze sprawdza się też peeling kwasem pirogronowym i peeling SPA. Warto raz na jakiś czas udać się na oczyszczająco-wygładzającą mikrodermabrazję.


Choć trądzik ustępuje, niewielkie zmiany nawracają. Wtedy najlepszy będzie kwas pirogronowy, SPA, salicylowy lub yellow peel (stanowią one często terapię podtrzymującą po leczeniu). Warto wykonywać je raz na kilka miesięcy, w ramach przypomnienia.


Jeśli chcesz zlikwidować pamiątki po trądziku (blizny, przebarwienia, rozszerzone pory) – wybieraj peelingi z kwasem retinowym, np. yellow peel, oraz peelingi rozjaśniające z kwasem mlekowym, migdałowym czy lipohydroksykwasami, np. Biomedic.


Jeśli masz łojotok i chcesz wyregulować pracę gruczołów, wybieraj peelingi z kwasem retinowym, salicylowym, kwasem migdałowym i pirogronowym oraz lipohydroksykwasami.


Cierpisz na trądzik różowaty lub masz bardzo wrażliwą skórę – wtedy znakomicie sprawdzają się peelingi na bazie kwasu migdałowego oraz te z retinoidami. Kwas mlekowy i salicylowy są niewskazane.


Jeśli masz liczne przebarwienia pozapalne (są często pozostałością po krostkach i towarzyszą tzw. trądzikowi osób dorosłych), szukaj peelingów zawierających substancje o działaniu rozjaśniającym i przeciwzapalnym (np. na bazie kwasu migdałowego, kwasu retinowego), zabiegów z rezorcyną lub wybierz się na mikrodermabrazję połączoną z lekami, np. z maską tretinoinową (R-AHA, Yellow Peel).


Masz bardzo suchą skórę – zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest peeling kwasem glikolowym.


Szukasz skutecznej profilaktyki przeciwstarzeniowej, chcesz zlikwidować pierwsze objawy starzenia się skóry. Dobre efekty dają peelingi z kwasem retinowym regulującym funkcje skóry i wspomagającym produkcję kolagenu. Warto też udać się na Yellow Peel lub skorzystać z cyklu peelingów AHA.


Chcesz zlikwidować przebarwienia hormonalne? Najlepiej poradzą sobie peelingi złożone, jak Cosmelan czy Amelan.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/rok temu
Ja z kolei bardzo lubię oczyszczanie skóry na bazie naturalnych kosmetyków Wise. Efekt jest widoczny po pierwszym zabiegu, skóra się nie świeci, pory są obkurczone, reguluje się wydzielanie łoju, głębokie nawilżenie, redukcja przebarwień i blizn potrądzikowych. Polecam ten zabieg w Eko Salonie Dugona Health Beauty Organic na Karowej.
/rok temu
Ja robię peeling chemiczny z kwasem glikolowym w Beauty Organic.
/rok temu
Ja bardzo sobie chwalę zabiegi złuszczające w Esthetic SPA na Chłodnej w Warszawie. To bardzo fajny, nowoczesny salon i mają naprawdę dobrej jakości zabiegi złuszczające na różne problemy skórne. Wszystko dopasowane do konkretnej klientki, maja bardzo indywidualne podejście. Ostatnio robiłam zabieg Ferulac PLUS (kwas ferulowy). Jestem bardzo zadowolona, z czystym sumieniem polecam!
POKAŻ KOMENTARZE (3)