Jak wybrać odpowiedni peeling?

28-30 dni tyle średnio wynosi proces regeneracji naszej skóry. Niestety z wiekiem ten proces znacznie się wydłuża. Jeśli nie będziemy wspomagać tego procesu nasza skóra będzie miała ziemisty koloryt oraz szorstką i suchą powierzchnię bez blasku.
Jak wybrać odpowiedni peeling?

Peeling powinien być dobrany do rodzaju cery

Peeling, inaczej eksfoliacja - czyli potocznie zwane złuszczanie naskórka, jest najczęściej stosowaną metodą usuwania powierzchniowych niedoskonałości i przywracania skórze nowego estetycznego wyglądu. Dobrze wykonany, przywraca twarzy blask i młodość. Po tym zabiegu nasza skóra jest lepiej przygotowana na wchłanianie substancji aktywnych zawartych w kremach. Peelingiem określa się także ogólnodostępne środki kosmetyczne służące do złuszczania zrogowaciałego naskórka.

Zobacz również: Jaki pozytywny wpływ może mieć kawa na nasz wygląd?

- Regularne złuszczanie naskórka ma na celu poprawienie wyglądu i stanu skóry, zapobieganie trądzikowi, pobudza skórę do odnowy i umożliwia właściwe działanie preparatów pielęgnujących – mówi Róża Nowakowska, kosmetolog. W przypadku skóry tłustej, peeling zmatowi skórę, pomoże w regulowaniu wydzielania sebum, zapobiegnie powstawaniu zaskórników i wyprysków. W przypadku skóry suchej, peeling usunie zrogowaciały naskórek i ułatwi wchłanianie preparatów pielęgnujących.

Podstawowa klasyfikacja peelingów w zależności od metody złuszczania:

  • mechaniczny - ścierający, scrub np. drobnoziarnisty peeling do twarzy przeznaczony do cery normalnej lub mieszanej, zawiera ziarniste drobinki, które działają jak delikatny papier ścierny - wymaga masażu;
  • enzymatyczny (gommage), stosowany przy cerze suchej, wrażliwej lub dojrzałej, nie ściera martwego naskórka, ale go rozpuszcza - nie wymaga masowania;
  • typu peel-off odpowiedni do cery tłustej, nie wymaga masowania, nakłada się go na twarz, gdzie zastyga, po czym zdejmujemy go płatami jak plaster.

Zobacz również: Jak poczuć namiastkę lata zimową porą?

Przy cerze normalnej lub tłustej peeling można stosować raz w tygodniu, przy suchej, delikatnej - rzadziej, np. raz na dwa tygodnie. - Należy pamiętać, że nie wszystko nadaje się do złuszczania naskórka np. grube ziarna cukru czy mielonych migdałów mogą podrażniać i nadmiernie wysuszać skórę. Dlatego nowoczesne rozwiązania oparte o badania laboratoryjne są zdecydowanie lepszym pomysłem – mówi dermatolog - Anna Wójcik.

Co zrobić po peelingu?

Po zabiegu złuszczającym warto zastosować zabieg nawilżający w postaci maseczki. Można tu zastosować nawilżająco bądź zrobioną domowymi sposobami np. z cytryny i mleka dla cery zmęczonej i ziemistej, idealną przed snem, by skóra stała się rozjaśniona, bardziej miękka i sprężysta. No i na koniec - co oczywiste - odpowiedni krem lub serum odżywcze.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)