POLECAMY

Jak walczyć z przebarwieniami

Skuteczne sposoby na pozbycie się przebarwień skóry zdradza ekspert!
Jak walczyć z przebarwieniami

Na czole między brwiami mam dwie brunatne plamy. Smaruję je kremami wybielającymi, ale nie widzę poprawy. Dlaczego tak się dzieje? Co robić, by przebarwienia zniknęły bez śladu? Beata


Na mocne, ciemne przebarwienia kremy działają za słabo. Wybierz się do dermatologa, który oceni wielkość zmian i zaproponuje kurację.


1. Głębokie peelingi w gabinecie lekarskim. Oparte na kwasach owocowych o dużym stężeniu złuszczają wierzchnie, zabarwione warstwy naskórka. Polecamy zabiegi: Glyco Peel (120 zł), Yellow Peel (400 zł) lub Peeling migdałowy (130 zł), po których skóra złuszcza się prawie niewidocznie. Przeważnie trzeba wziąć serię 4-6 zabiegów.


2. Laser. Najszybciej usuwa intensywne przebarwienia. Specjalnie dobrana wiązka światła sprawia, że jego energia jest pochłaniana tylko przez pigment - melaninę - i niszczy ciemniejsze od skóry plamki. Metoda najdroższa - od kilkuset do kilku tysięcy zł.


3. Kremy wybielające. Rozjaśniają niedawno powstałe, lekkie przebarwienia. Zmniejszają wytwarzanie melaniny, przez co plama stopniowo blednie. Ale na taki efekt trzeba poczekać parę miesięcy.


4. Naturalne rozjaśniacze. Soki ze świeżych ogórków, pomidorów i cytryny użyte do przecierania plam lekko je rozjaśniają.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)