5 przyczyn niedoskonałości skóry fot. FREE

Jak walczyć z niedoskonałościami skóry - 5 zaskakujących przyczyn

Poznaj je wszystkie!
Karolina Kalinowska / 01.09.2015 08:45
5 przyczyn niedoskonałości skóry fot. FREE

Kupuj najlepsze kosmetyki, starasz się jak najlepiej  dbać o swoją skórę, a i tak nie jesteś zadowolona z jej wyglądu? Najprawdopodobniej nie zwracasz uwagi na codzienne czynności, które mogą mieć wpływ na stan twojej skóry. Przekonaj się sama!

1. Używasz nieodpowiednich kosmetyków do pielęgnacji

Każda skóra potrzebuje innego rodzaju pielęgnacji, a tym samym różnych kosmetyków. Wiele kobiet niestety o tym zapomina i sięga po nieodpowiednie preparaty. W tej kwestii najlepiej skorzystać z porady specjalisty, który pomoże dobrać odpowiedni krem, żel do mycia twarzy i tonik.

2. Uważaj na kosmetyki do włosów

Mimo, że na wygląd włosów działają zbawiennie, to na jakość cery już niekoniecznie. Odżywki oraz szampony posiadają w swoim składzie silikon i olejki, które mogą powodować zmiany trądzikowe. Większość kobiet nie zwraca uwagi na to, że w ciągu dnia wciera w swoją twarz pozostawiony na włosach preparat - to grozi pojawieniem się niedoskonałości.

Jak temu zapobiec? Po pierwsze należy pamiętać, aby pod koniec kąpieli zawsze umyć twarz. Po drugie olejki do włosów aplikować jedynie na końcówki. Po trzecie stosując produkty do stylizacji, należy zabezpieczać twarz przed kosmetykami.

3. Co za dużo to nie zdrowo

Mowa oczywiście o złuszczaniu! Peeling to jeden z częściej wykonywanych zabiegów przez kobiety. Należy jednak pamiętać o tym, że zbyt częste złuszczanie skóry może powodować utratę jej naturalnej warstwy ochronnej, przez to staje się ona bardziej przesuszona.

Peeling w domu możemy wykonywać maksymalnie 2 razy w tygodniu. Dzięki temu skóra będzie gładka i przyjemna w dotyku.

4. Telefon komórkowy i okulary

Większość kobiet w ciągu dnia nie rozstaje się z telefonem. Niestety to na nim znajduje się cała masa bakterii i pasożytów. Podczas rozmowy mogą przenosić się na twarz. Podobnie jest z okularami, zarówno tymi korekcyjnymi, jak i przeciwsłonecznymi - brudne oprawki mogą być powodem pojawienia się wyprysków.

W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie stosowanie specjalnych chusteczek antybakteryjnych. Wystarczy w ciągu dnia kilka razy przetrzeć telefon i oprawki okularów.

5. Zwracaj uwagę na to, co masz na talerzu!

To, co jemy, ma wpływ nie tylko na naszą sylwetkę, ale również na jakość naszej skóry. Niektóre produkty mogą pomóc nam w walce o nieskazitelną cerę, a niektóre wręcz przeciwnie.

Masz cerę naczynkową? Unikaj ostrych przypraw oraz gorących dań i napojów. Taka mieszanka może skutkować rozszerzeniem naczyń krwionośnych oraz pojawieniem się nieestetycznych pajączków. Jeśli problemem jest trądzik, warto sięgać po produkty lekkostrawne i jak najmniej przetworzone. Jednak w każdym przypadku należy ograniczyć alkohol oraz kofeinę, które bardzo niekorzystnie wypływają na stan skóry.

Rad udzielała Anna Machnik - kosmetolog z Body Care Clinic

Więcej urodowych trików i porad: