POLECAMY

Jak używać zalotki

Oko z podkręconymi rzęsami wygląda lepiej niż z prostymi. Dzięki takiemu podkręceniu oko optycznie wydaje się większe.
Jak używać zalotki

Każda z nas chciałaby mieć piękne, długie, podkręcone rzęsy, ale nie każdej z nas jest dane takie posiadać. Z pomocą przychodzi nam zalotka. Jej atuty są nieocenione.

Jest to mały przyrząd, który swoim wyglądem intryguje naszych panów, którzy kompletnie nie wiedzą, do czego może służyć. Zalotka jest prosta w użyciu, należy się tylko nauczyć dokładnie przykładać ją do oka tak, żeby sobie nie przyciąć skórki powieki. Nakładaj ją tuż przy nasadzie rzęs, dzięki temu je ładnie podniesiesz. Gdy ściśniesz zalotką rzęsy w połowie, będą wyglądać jak złamane. Używaj jej zawsze na czyste, niewytuszowane rzęsy. Nakładając na pomalowane tuszem rzęsy możesz je uszkodzić i skruszyć, poprzez przyklejenie się ich do zalotki.

Sposoby podkręcania rzęs:

  • Jedną z metod jest owianie zalotki ciepłym powietrzem z suszarki, sprawdzając czy zalotka nie jest za gorąca. Zawijanie ich na ciepło daje szybszy efekt wywinięcia. Trzymamy ją przy oku 10-20 sekund. Potem dokładnie tuszujemy rzęsy;
  • Kolejnym sposobem na oporne rzęsy jest używanie odżywki do rzęs, wysuszone rzęsy nabiorą sprężystości i łatwiej będzie można je podkręcić;
  • Częstą pomocą służy nam też odpowiednia mascara i tu polecam podwójną mascarę z silikonem, gdzie najpierw nakładamy na rzęsy białą warstwę silikonu, a potem dokładnie tuszujemy.

Jak używać zalotki:

  1. Połóż lusterko na stole, podnieś brodę do góry i spójrz jak najniżej w dół;
  2. Zbliż zalotkę do oka zaciskając ją przy samej nasadzie;
  3. Zaciśnij ją mocno i odczekaj chwilę;
  4. Zatuszuj szybko rzęsy, by nie zdążyły się wyprostować i efekt zalotnego spojrzenia gotowy.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)