POLECAMY

Długie rzęsy w 5 minut

Długie rzęsy w 5 minut? Wystarczy tylko, że zmienisz technikę tuszowania rzęs!
Długie rzęsy w 5 minut fot. FREE/ kolaż polki.pl

To nieprawda, że malowanie rzęs musi zajmować dużo czasu. Zamiast nakładać kolejne warstwy tuszu, lepiej skupić się na odpowiedniej technice jego aplikacji. Ważne jest np. staranne wytuszowanie rzęs w kącikach oczu oraz nakładanie maskary na całej długości. Dzięki temu twoje rzęsy będą wyglądać na o wiele dłuższe, gęstsze i bardziej podkręcone.

1. Zalotka

Bardzo ważne żebyś przed aplikacją tuszu koniecznie podkręciła rzęsy zalotką. Dzięki temu prostemu zabiegowi łatwiej jest je wytuszować, a oczy wydadzą się znacznie większe. Jeżeli masz bardzo proste i sztywne rzęsy, możesz lekko podgrzać zalotkę gorącym powietrzem suszarki, co sprawi, że efekt wywinięcia będzie bardziej trwały.

2. Szczoteczka

Przy wyborze tuszu zwróć uwagę na szczoteczkę nie powinna być ani za duża, ani za mała. Polecamy maskary, które mocno pogrubiają i wydłużają rzęsy. Dzięki temu, że od razu pokrywają je solidną warstwą tuszu, skracają czas wykonywania makijażu.

3. Zygzakowaty ruch

Tuszowanie rzęs zacznij od ich nasady i zygzakowatym ruchem przesuwaj szczoteczkę ku końcom. W ten prosty sposób unikniesz sklejania rzęs i dodasz im gęstości. Jeżeli masz jasną oprawę oczu, wzdłuż linii rzęs narysuj kreski eyelinerem, żeby optycznie je zagęścić.

Na podstawie artykułu Tomek Kocewiak z Urody
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)