POLECAMY

Jak usuwać wąsik

Wąsik nad górną wargą nie wygląda zbyt kobieco. Jaka metoda najlepiej się sprawdzi w jego usuwaniu? Przeczytaj radę specjalisty...
Jak usuwać wąsik fot. FREE
Mam widoczne czarne włoski nad górną wargą. Jak się ich pozbyć?
Julita W. z WrocławiaPolecam plastry z woskiem.

Są tanie i łatwe w użyciu. Powinna Pani stosować je raz na tydzień, gdyż nawet minimalny odrost ciemnego wąsika jest od razu widoczny. Jeśli po depilacji pozostaną 2–3 włoski, może Pani usunąć je pęsetą. A na podrażnioną skórę przyłożyć okład z lodu.


Jak to zrobić krok po kroku?

1. Przygotuj skórę
Oczyść twarz płynem micelarnym, możesz też zrobić delikatny peeling. Starannie osusz skórę, np. pudrem dla dzieci.

2. Przyklej plastry
Rozgrzej w dłoniach dwa plastry z woskiem, pocierając je przez chwilę. Następnie przyklej je na lewą i prawą stronę wąsika.

3. Usuń włoski
Przyciśnij plastry, by "złapały" włoski i energicznie odklej, ciągnąc je w stronę przeciwną do kierunku wzrostu.


Rady udzieliła: kosmetyczka Ewa Krawczyk, konsultantka Dermiki


Masz pytanie dotyczące depilacji? Zadaj je na uroda.pl>>>

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/4 lata temu
no tak laser najbardziej skuteczny sposób na to, żeby się włosów pozbyć, żadna inna metoda nie daje takich możliwości.
/4 lata temu
dokładnie depilacja laserem jest najlepszym sposobem, żeby się pozbyć niechcianych włosów, nie znam innego tak skutecznego sposobu. A sama byłam w SL i przyznam, że i jakość usług i obsługa super.
/5 lat temu
jak włoski są jasne można usuwać za pomocą plastrów, czy wosku, ale w niektórych przypadkach takie rozwiązanie się nie sprawdzi. Moim zdaniem najbardziej skutecznym sposobem na pozbycie się wąsika jest laser. Tylko też trzeba wybrać odpowiednie miejsce takie z doświadczeniem, żeby zabieg był skuteczny, a nie pomyłką. A moim zdaniem do takich miejsc zaufanych należy Studio Laser, wiele lat doświadczenia i jeden z lepszych sprzętów na rynku sprawiają, że zabieg na pewno przyniesie oczekiwane efekty.