POLECAMY

Jak szybko i precyzyjnie podkreślić brwi?

Moje brwi są jasne i rzadkie, dlatego nie widać za bardzo ich kształtu. Często też są niesforne i niektóre włoski się zaginają. Czym podkreślić brwi, żeby podkreśliły kształt oka a jednocześnie wyglądały naturalnie? Może jest też jakiś sposób na poskromienie brwi, które nie chcą się układać?
Jak szybko i precyzyjnie podkreślić brwi?

Brwi są ważnym elementem makijażu ponieważ, dodają charakteru całej twarzy i pięknie uwydatniają kształt oka. Podkreślając je pamiętaj, aby jednak nie podkreślić ich zbyt mocno, makijaż zawsze powinien być naturalny.

Zobacz także: Jak dopasować brwi do kształtu twarzy?

Szybkim sposobem na precyzyjny i trwały makijaż brwi jest zaakcentowanie ich cieniem, najlepiej zrób to przy pomocy skośnego pędzelka. Łatwo będzie się prowadził po naturalnym łuku brwi i naniesie odpowiednią ilość cienia pomiędzy włoski. Do wykonania tego makijażu możesz użyć szarych, brązowych lub nawet czarnych cieni, których używasz na co dzień lub tych specjalnie przygotowanych do makijażu brwi. W opakowaniu cieni do brwi często można spotkać wosk w różnych kolorach, który pomoże Ci przytrzymać niesforne włoski.

Innym sposobem jest po prostu utrwalenie ich odrobiną lakieru do włosów, nakładanym ze szczoteczki do czesania brwi.

Brwi możesz podkreślić też kredką, tu też znajdziesz specjalne kredki do brwi, możesz też wykorzystać konturówkę do oka. Wybierając tę opcję postępuj powoli, aby nie wyrysować zbyt mocnego łuku, gdyż może to wyglądać nienaturalnie. Podkreślenie brwi cieniem jest bezpieczniejsze i bardziej delikatne, ale jeśli zależy Ci na mocnym efekcie wybierz spokojnie możesz wybrać kredkę. 

Zobacz także: Jak wygląda makijaż permanentny brwi?

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)