POLECAMY

Jak skorygować makijażem wystające kości żuchwy?

Mam kwadratową twarz i wystające kości żuchwy. Czy mogę przy pomocy podkładu skorygować kształt twarzy i zmniejszyć widoczność kości żuchwy? Patrycja z Kołobrzegu
Jak skorygować makijażem wystające kości żuchwy?

Wykonując makijaż staraj się doprowadzić twarz do owalu, czyli właśnie skorygować mocno zarysowane kości żuchwy. Ten szybki zabieg nie tylko optycznie wyszczupli twarz, ale też nada jej delikatności. Do skorygowania kości żuchwy będą Ci potrzebne dwa podkłady (jeden z nich musi być ciemniejszy), dzięki nim wykonasz tzw. modelarz twarzy na mokro i ukryjesz nie lubiany obszar. Nałóż swój podstawowy podkład tak ja zawsze to robisz, dobrze go rozprowadź, nie pozostawiając smug, ani granicy twarzy z szyją. Następnie przystąp do aplikacji ciemniejszego podkładu tylko na kości żuchwy.

Zobacz także: Soczyste kolory w makijażu

Ciemny kolor „schowa” je, dzięki czemu nie będą wybijać się na pierwszy plan. Nakładając ciemniejszy podkład pamiętaj o roztarciu przejść między kolorami, zacznij od mniejszej ilości podkładu i stopniowo go dodawaj, aby ciemny podkład nie rzucał się w oczy.

Przejścia między podkładami dobrze jest rozcierać gąbeczką do makijażu, pędzel lub palec zostaw do wykonywania innych czynności.

Po zakończeniu modelarzu na mokro przypudruj twarz tak, jak robisz to każdego dnia i zadanie skończone.

Zobacz także: Jak działa rozświetlacz do twarzy?

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)