POLECAMY

Jak skorygować makijażem nos?

Słyszałam, że są różne metody na skorygowanie nosa przy pomocy makijażu poprzez nakładanie ciemniejszego i jaśniejszego podkładu. Jak to wykonać profesjonalnie? Sandra z Częstochowy
Jak skorygować makijażem nos?

Duży nos najlepiej skorygować stosując dwa podkłady. Jeden z nich musi być ciemniejszy od tego, którego używasz na co dzień. Kolor powinien być zdecydowany, aby osiągnąć efekt optycznego zmniejszenia nie lubianego obszaru nosa. Ciemny kolor „schowa” te części Twojej twarzy, które chcesz ukryć. Pamiętaj jednak o bardzo precyzyjnym roztarciu granic między podkładami. Na naniesiony wcześniej podkład podstawowy zaaplikuj ten ciemniejszy.

Zobacz także: Co powinnaś wiedzieć o podkładach?

Jeśli nos jest duży nanieś ciemny podkład wzdłuż nosa, po bokach, w ten sposób zwęzisz go optycznie.

Długość nosa zmienisz nanosząc ciemny podkład na czubek nosa, a krzywizny ukryjesz również poprzez nałożenie na nie podkładu. Wszystkie granice dokładnie rozetrzyj, zrób to umiejętnie, nie chcesz bowiem, aby Twój nos wydawał się ciemniejszy od reszty twarzy. Zabieg ten wymaga wprawy, ale efekty są powalające. Teraz całość przypudruj i gotowe.

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)