POLECAMY

Jak skorygować makijażem krzywą buzię?

Mam delikatnie krzywą buzię. Na co dzień się tym nie przejmuję, ale będę druhną na ślubie i nie chcę żeby to rzucało się w oczy, głównie przy zdjęciach. Jak to zamaskować makijażem? Bardzo będę wdzięczna za jakąś radę.
Jak skorygować makijażem krzywą buzię? fot. Fotolia

W przypadku Twojej małej niedoskonałości najlepiej pokierować się złotą zasadą makijażu, czyli „schować” to, co nie podoba nam się, stosując technikę modelarzu twarzy na mokro, przy użyciu dwóch kolorów podkładu.

Zobacz także: Co zrobić, żeby makijaż trzymał się całą noc?

Zasada jest bardzo prosta, ciemny kolor chowa, a jasny uwypukla. Nałóż swój codzienny podkład, na niego zaaplikuj podkład ciemniejszy, na te miejsca, które chcesz schować, pamiętając o dokładnym roztarciu granic! Technikę tę najczęściej stosuję się przy podkreślaniu kości policzkowych, nakładając ciemniejszy podkład pod kiści policzkowe, co daje wrażenie „wepchnięcia” policzków do środka, a tym samym uwypukla kości.

Jeśli zastosujesz ciemniejszy podkład na nielubiane przez Ciebie miejsca, ukryjesz je optycznie i efekt na pewno Cię zadowoli. Przećwicz makijaż przed ślubem, aby w jego dniu wykonać go perfekcyjnie i szybko. Powodzenia!

Zobacz także: Makijaż - złote rady

Masz problemy z wykonaniem makijażu? Zapytaj naszego eksperta - napisz na adres: lifestyle@next.pl. Odpowiedzi na najciekawsze pytania znajdziesz w dziale Porady makijażystki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/5 lat temu
no tak jestem podobnego zdania, że makijaż dużo może, ale trzeba pamiętać o tym, żeby nie przedobrzyć, dlatego myślę, że koleżanka ma rację z tym że akcja Douglasa jest świetną sprawą,a w tym tygodniu Poznań i Stary Browar.
/5 lat temu
dobry makijaż może zdziałać cuda :) ale zamiast czytać takie porady chyba lepiej się wybrać do Douglas'a na darmową konsultację z wizażystą. we wrocławskiej Magnolii teraz można się umawiać. fajnie dowiedzieć się co pasuje a co nie przy danym typie urody :)
/6 lat temu
racjja